Sukces w cieniu przegranej

Magdalena Możdżonek
04.04.2018 19:02
Ana Guerra

Ana Guerra (https://web.facebook.com/operaciontriunfo/)

W polskich rozgłośniach radiowych, coraz częściej możemy usłyszeć hiszpańskojęzyczne piosenki. Utwór "Lo Malo" od kilku tygodniu utrzymuje się w czołówce najczęściej słuchanych singli na świecie. Czy jeden z obecnych hitów w Hiszpanii, trafi na polski rynek?

Nikt nie spodziewał się, że utwór, który w hiszpańskich preselekcjach do Eurowizji, zajął dopiero 3 miejsce, odniesie taki sukces. Jak podaje hiszpańska rozgłośnia radiowa: Europa FM, singel „Lo Malo” w marcu zajął 11 pozycję w Top 50 Global Song Spotify.

Jaka jest historia tego utworu? Eliminacje do Eurowizji, odbyły się w programie muzycznym "Operation Trunfo 2017", w której wzięło udział 5 finalistów. Do projektu zaproszono kilku uznanych hiszpańskich producentów i muzyków, aby specjalnie na tę okazję, skomponowali piosenki dla wszystkich uczestników.

Autorką „Lo Malo”, jest młoda wokalistka i producentka - Brisa Fenoya. Partie wokalne zaśpiewały: Ana Guerra i Aitana  Ocaña. Duet obecnie jeździ po całej Hiszpanii i promuje swój utwór pod pseudonimem Aitana War. 

 

W piątek 6 kwietnia pojawi się oficjalny video clip do tego utworu.

Więcej o:

POLECANE RADIA