W jakim kraju Ed Sheeran pobił nowy rekord ?

Magdalena Możdżonek
04.04.2018 11:50
Ed Sheeran

Ed Sheeran (www.facebook.com/EdSheeranMusic)

Album "Divide", miesiąc temu a dokładniej 3 marca, skończył rok. Trzeci krążek jaki wydał Ed Sheeran, został uznany przez iHeartRadio Music Awards - albumem roku a singiel "Shape of you" wygrał w kategorii piosenka roku.

Jak podają amerykańskie media (Billboard), Ed Sheeran przekroczył kolejną granicę na Australijskiej ARIA Albums Chart. 1 kwietnia zaczął się 26 tydzień, kiedy to płyta „Divide” zajmuje pierwsze miejsce na liście najlepiej sprzedających się albumów.

Z pośród wszystkich artystów, Sheeran zajmuje obecnie 4 miejsce. Na ostatnim stopniu podium znajduje się Australijka - Delta Goodrem. Ze sowim albumem "Innocent Eyes", wokalistka utrzymywała pierwsze miejsce przez 29 tygodni. Adel z krążkiem "21" plasuje się na drugiej pozycji ( 32 tygodnie). Rekord ustanowiony na przełomie lat 1985-1986, należy do grupy Dire Strait, którzy z albumem "Brothers in Arms" znajdowali się na szczycie listy przez 34 tygodnie.

 

Przypomnijmy, że po 3 latach, Brytyjczyk ponownie zawita do Polski. Dwoma koncertami, które odbędą się 11 i 12 sierpnia w Warszawie na stadionie PGE Narodowy, Ed Sheeran zakończy trasę koncertową po Europie.

POLECANE RADIA