Melodifestivalen zakończony. Jak poszło Margaret w finale szwedzkich kwalifikacji na Eurowizję 2018?

Zofia Nacewska
11.03.2018 21:02
Margaret wystąpi w Częstochowie na 7. urodzinach Galerii Jurajskiej

Margaret wystąpi w Częstochowie na 7. urodzinach Galerii Jurajskiej (Fot. Łukasz Antczak / Agencja Gazeta)

W finale szwedzkich eliminacji do 63. finału Konkursu Piosenki Eurowizji Margaret uplasowała się na 7. pozycji wśród 12 uczestników, którzy w sobotę występowali w Sztokholmie. Rywalizację wygrał Benjamin Ingrosso z piosenką "Dance You Off".

Jak wyglądała droga polskiej piosenkarki w trakcie Melodifestivalen?

Margaret ruszyła na podbój Melodifestivalen z utworem – „In my Cabana”, który podbił serca szwedzkiej publiczności i dał jej szansę na finał muzycznego festiwalu. Zwycięstwo w Melodifestivalen jest w Szwecji równoznaczne z przepustką do reprezentowania tego państwa w finale Konkursu Piosenki Eurowizji.

W czasie połfinałów, polska wokalista zdobyła czwarte miejsce, co dało jej możliwość udziału w koncercie tzw. drugiej szansy, który odbył się Kristianstadzie. Wszyscy uczestnicy, którzy dostali po eliminacjach „drugą szansę” zostali podzielni na pary, w których odbywał się muzyczny pojedynek. Każdy duel kończył się wyłonieniem przez publiczność lepszego wykonawcy, co było dla niego równoznaczne z możliwością udziału w finale Melodifestivalen. Margaret w duelu pokonała w ten sposób rapera Mocho i dzięki temu w sobotę mogliśmy ją oglądać Sztokholmie.

Margaret w finale Melodifestivalen

Ostatecznie Margaret zajęła 7. miejsce zdobywając w sumie 103 punkty w finale konkursu w Sztokholmie. Polska piosenkarka z utworem „In my Cabana” zajęła 5. miejsce w głosowaniu międzynarodowego jury – łącznie 63 punkty. Niestety głosy publiczności i telewidzów dały jej dopiero 10. miejsce z 41 punktami.

W czasie trwania rywalizacji o reprezentowanie Szwecji podczas 63. finału Konkursu  Piosenki Eurowizji, utwór Margaret „In my Cabana” zyskał bardzo dużą popularność pod wzlędem liczby pobrań w serwisie iTunes, a także podbił serca publiczności Melodifestivalen.

Kto ostatecznie pojedzie do Lizbony jako reprezentant Szwecji?

To Benjamin Ingrosso z piosenką "Dance You Off" wygrał finał Melodifestivalen i będzie szwedzkim reprezentantem podczas tegorocznej Eurowizji. Piosenkarz wygrał zarówno głosowanie jur, jak również oglądających występy widzów. Udział w konkursie zakończył z sumą 181 punktów.

Więcej o:
Zobacz także

POLECANE RADIA