Polski kandydat na Eurowizję wydaje swój pierwszy album studyjny

Zofia Nacewska
11.03.2018 19:30
Gromee

Gromee (gromeeofficial.com)

Pierwszy album Gromee już niedługo w sklepach. Już 16 marca płyta Gromali trafi do sprzedaży, a na niej znajdzie się między innymi utwór "Light me up", czyli kawałek, który polsko-szwedzki duet będzie prezentował w Lizbonie.

Na płycie „Chapter one” znajdą się jedne z największych hitów, które w ostatnich latach stworzył Gromee. Między innymi: „Fearless”, „Spirit” oraz „Without you”.

Andrzej Gromala w swoich produkcjach korzysta z głosów szwedzkich wykonawców. Nie tylko Lukasa Meijera, ale również May-Britt Scheffer, z którą dotarł do 10. miejsca na liście AirPlay i uzyskał status platynowej płyty, dzięki piosence „Fearless”. Na początku 2017 roku singiel Gromali „Spirit” dotarł do pierwszego miejsca na polskiej liście przebojów.

Jak zaczęła się kariera polskiego reprezentanta na Eurowizję?

Gromee swoją, muzyczną karierę rozpoczął na dobre w 2011 r. z utworem „Open your heart”. W 2013 roku otworzył własną wytwórnię muzyczną „Kingztown music”. Wydawane co roku kolejne single rozwinęły jego karierę i dały mu szansę występu podczas „Sunrice Festival” – największej w Polsce imprezy z muzyką elektroniczną, w 2014 i 2015 roku. W trakcie Life Festival Oświęcim występował przed jako support Eltona John. Występował również przed Mariah Carey w 2016 r. w Krakowie.

W duecie z Lukasem Meijerem, Gomali udało się polskie preselekcje i zdobyć złoty bilet do Portugalii. W rywalizacji pokonali takich wykonawców jak: Happy Prince, Future Folk i Marta Gałuszewska. W maju naszych reprezentantów zobaczymy podczas drugiego półfinału 63. finału Konkursu Piosenki Eurowizji. Miejmy nadzieję, że uda im się dzięki głosom widzów dotrzeć do finału, który odbędzie się już 12 maja w Altice Arena w Lizbonie.

Zobacz także

POLECANE RADIA