Eurowizja 2018: Gromee i Lukas Meijer - polski producent oraz szwedzki artysta będą reprezentować Polskę

Zofia Nacewska
04.03.2018 12:39
Gromee i Lukas Meijer podczas finału polskich eliminacji do 63. Konkursu Piosenki Eurowizji

Gromee i Lukas Meijer podczas finału polskich eliminacji do 63. Konkursu Piosenki Eurowizji (https://www.instagram.com/gromeeofficial/?hl=pl)

W ostatnią sobotę odbył się polski finał eliminacji do Konkursu piosenki Eurowizji 2018. Głosy widzów zdecydowały do Lizbony w maju pojadą polski producent Gromee oraz szwedzki piosenkarz Lukas Meijer, którzy podczas 63. finału Eurowizji wykonają utwór "Light Me Up".

Eurowizja 2018: polskie eliminacje

O awans i wyjazd do Portugalii siedzibie TVP walczyło 10 artystów, którzy zostali wybrani spośród ponad 260 zgłoszonych kandydatów. Podczas sobotnich występów mogliśmy zobaczyć: Future Folk, Martę Gałuszewska, Gromee i Lukasa Meijera, Happy Prince, Maję Hyży, Isabell Otrębus, Pawła "Pablossona" Stasiaka, Saszan, Ifi Ude i Monikę Urlik.

Jak co roku o wyborze polskiego reprezentanta decydowały głosy jury, ale również SMS-owe poparcie widzów. Jednakże w tym roku z jednego numeru telefonu można było oddać tylko jeden głos na ulubionego artystę.

Jaki artysta okazała się faworytem polskiego jury?

W skład tegorocznego jury weszli: Maryla Rodowicz, Jan Borysewicz, Kasia Moś, Stefano Terrazzino oraz Tabb. Sposób oddawania przez nich głosów był odpowiednikiem procedur z corocznego finału Eurowizji. Każdy członek jury oddawał głosy podobnie do przedstawicieli poszczególnych krajów. Następnie noty były sumowane i umieszczane w skali od 1 do 12. Do tych wyników następnie dodawano głosy publiczności.

Głosami jury pierwsze miejsce zdobył utwór „Don’t let go” duetu Happy Prince.

 

Kto jako polski przedstawiciel pojedzie do Lizbony już w maju?

Jednak, po podliczeniu głosów widzów Happy Prince przesunęli się na drugą pozycję ustępując miejsca Gromee, czyli polskiemu producentowi muzycznemu – Andrzejowi Gromali oraz szwedzkiemu piosenkarzowi Lukasowi Meijerowi i ich tanecznemu przebojowi –  „Light Me Up”.

 

63. Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się już 8, 10 (półfinały) i 12 (finał) maja w Lizbonie.

Więcej o:
Zobacz także

POLECANE RADIA