Margaret wygrała przepustkę do finałów szwedzkich eliminacji do Eurowizji 2018

Zofia Nacewska
04.03.2018 08:50
Margaret

Margaret (https://www.facebook.com/MARGARETMUSICONLINE/)

W sobotę Margaret wystąpiła w trakcie koncertu drugiej szansy i wywalczyła sobie miejsce w finale Melodifestivalen 2018. Oznacza to, że już 10 marca zobaczymy polską wokalistkę ponownie na scenie wraz z innymi finalistami, których marzeniem jest reprezentacja Szwecji w tracie tegorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji.

Margaret w drodze na Eurowizję 2018

Piosenkarka ruszyła na podbój Melodifestivalen ze swoim utworem – „In my Cabana”, który podbił serca szwedzkiej publiczności i dał jej szansę na finał konkursu, o którym mówi się, że jest przepustką do reprezentacji Szwecji w tracie zbliżającej się Eurowizji.

 

Jeszcze 3 tygodnie temu mogliśmy podziwiać występ Margaret w trakcie drugiego półfinału Melodifestivalen w Göteborgu. Wokalistce nie udało się wtedy jednak zdobyć żadnego z dwóch pierwszych miejsc, jednak głosami publiczności uplasowała się w rywalizacji na czwartej pozycji, co dało jej możliwość udziału tzw. koncercie drugiej szansy wraz z laureatką trzeciego miejsca - Mimi Werner.

W sumie w dogrywce brało udział ośmiu wykonawców: Moncho, Renaida, Olivia Eliasson, Felix Sandman, Mimi Werner, Sigrid Bernson oraz Méndez. Uczestnicy zostali podzieleni na pary, więc walka o finał Melodifestivalen 2018 odbyła się wewnątrz każdego z duetów. Margaret w tzw. duelu pokonała rapera Moncho dzięki większemu poparciu oglądających występy w Kristianstadzie widzów.

Dlaczego Margaret wybrała Szwecję, a nie Polskę?

W mediach społecznościowych Margaret tłumaczyła swoją decyzję o udziale w Melodifestivalen chęcią podjęcia nowego wyzwania i możliwości zaprezentowania się przed nową publicznością. Ta decyzja była jednak równoznaczna z wycofaniem się z ubiegania o możliwość reprezentowania Polski podczas tegorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji w Lizbonie, co spotkało się z niezrozumieniem i bardzo skrajnymi reakcjami ze strony jej fanów. Wielu jednak ją wspierało i trzymało kciuki za polską piosenkarkę podczas szwedzkich eliminacji.

Finał Melodifestivalen 2018 odbędzie się już za tydzień – 10 marca w Sztokholmie.

Więcej o:
Zobacz także

POLECANE RADIA