Niemożliwe stało się możliwe - najtrudniejszy riff świata zagrany na basie

Zofia Nacewska
27.02.2018 21:03
@Davie504 - 'DEADMAU5 said this Bassline is IMPOSSIBLE...' - klatka z filmu w serwisie YouTube

@Davie504 - 'DEADMAU5 said this Bassline is IMPOSSIBLE...' - klatka z filmu w serwisie YouTube (https://www.youtube.com/user/Davie504/featured)

Włoski youtuber i muzyk - @Davie504 odpowiedział na wyzwanie deadmau5 i nagrał filmik, w którym wykonuje na basie "niemożliwy do zagrania" riff.

Deadmau5 się mylił. Niemożliwy riff stał się możliwy!

Jeden z najsławniejszych producentów muzycznych na świecie – deadmau5 (czyt. „dead mouse”), czyli pochodzący z Toronto w Kanadzie - Joel Thomas Zimmerman rzucił wyzwanie muzykom na całym świecie mówiąc, że opublikowany przez Sparkee remix jego kawałka ma linię melodyczną basu „techniczne niemożliwą” do zagrania prawdziwym basie. Dodał, że chciałby usłyszeć i zobaczyć jak ktoś próbuje odtworzyć to co dzieje się z basem w remixie stworzonego przez niego utworu „Strobe”.

Oryginał kawałka "Strobe" oraz jego remix można zobaczyć poniżej:

 
 

Jeden z komentujących filmik deadmau5 stwierdził, że muzyk używający w serwisie YouTube nicka @Davie504 byłby w stanie odtworzyć niemożliwy riff.

Komentarz pod filmem 'deadmau5 reacts to strobe strobe remix by sparkee' w serwisie YouTubeKomentarz pod filmem 'deadmau5 reacts to strobe strobe remix by sparkee' w serwisie YouTube Viswanath Saj

W odpowiedzi na słowa, @Davie504 podjął wyzwanie i kilka dni temu wrzucił na swoje konto w serwisie YouTube filmik, w którym gra niemożliwy, według deadmau5, riff na gitarze basowej. W tym momencie jego film ma już ponad 2 miliony wyświetleń i prawie 10 tysięcy komentarzy. Fani Davie’ego śmieją się, że dla włoskiego muzyka zagranie „technicznie niemożliwej” basowej linii muzyczne było tak naturalnie niczym oddychanie. Nic zatem dziwnego, że komentujący nagranie szybko ochrzcili go „bogiem basu”.

 

Kim jest włoski basista @Davie504?

Davie, który sam o sobie mówi, że na swoim kanale na YouTubie chce dzielić się swoją pasją do muzyki poprzez wrzucanie swoich, własnych aranżacji basowych, że nic nie jest niemożliwe. Cóż, przynajmniej ten riff basowy. Teraz pozostaje już tylko czekać na odpowiedź deadmau5.

Więcej o:
Zobacz także

POLECANE RADIA