Dawid Podsiadło w wersji folk - cover piosenki "Nieznajomy" zespołu Tulia podbija internet

Zofia Nacewska
27.02.2018 15:29
Zespół Tulia (Patrycja Nowicka, Dominika Siepka, Joanna Sinkiewicz i Tulia Biczak) w teledysku do coveru piosenki Dawida Podsiadłego - 'Nieznajomy'

Zespół Tulia (Patrycja Nowicka, Dominika Siepka, Joanna Sinkiewicz i Tulia Biczak) w teledysku do coveru piosenki Dawida Podsiadłego - 'Nieznajomy' (https://www.facebook.com/Tulia-188846645006097/)

Od kilku ostatnich dni wykonanie utworu "Nieznajomy" Dawida Podsiadłego przez folkową grupę Tulia bije rekordy popularności w serwisie YouTube. Ludowa wersja popularnej piosenki jednego z czołowych artystów młodego pokolenia podbiła serca i zachwyciła fanów polskiego piosenkarza.

Dawid Podsiadło „Nieznajomy” w zupełnie nowej odsłonie

Wykonie grupy Tulia łączy w sobie słowiańskość i mistycyzm. Całość jest hipnotyzująca. Jak komentują słuchający pod klipem w serwisie YouTube: od samego słuchania przechodzą ciarki, jest pięknie i wzruszająco. Pojawiły się też głosy, że właśnie w taki sposób – połączenie ludowości i nowoczesności powinno się promować polską kulturę.

 

Członkinie zespołu Tulia zostały pochwalone nie tylko za aranżację i chłodny, stonowany klimat teledysku, z którym kontrastują ich kolorowe, ludowe stroje. Jak same napisały na swoim profili na Facebooku:

Jesteśmy dumne i nieco stremowane. Prosimy poświęćcie nam 4 i pół minuty waszego cennego czasu. Poczujcie to co my, kiedy nagrywałyśmy ten utwór. Poczujcie magię, wzruszenie, piękno z odrobiną melancholii.Liczymy na Wasze ciepłe słowa. Przesyłamy Wam całą miłość i wiarę jaką mamy i dziękujemy, że jesteście z nami. J, D, T, P - zespół TULIA.

Co o wykonaniu „Nieznajomego” przez zespół Tulia sądzi sam Dawid Podsiadło?

Zalewany przez swoich fanów wiadomościami i linkami do coveru szczecińskiej grupy Tulia, Dawid Podsiało postanowił zabrać głos w sprawie nowej, folkowej wersji „Nieznajomego”:

Ogromny szacunek za video. Efekt jest wspaniały, bardzo poruszające i po prostu piękne.

Kim są dziewczyny z zespołu Tulia?

Tulia, czyli Patrycja Nowicka, Dominika Siepka, Joanna Sinkiewicz i Tulia Biczak, pochodzą ze Szczecina i starają się w swoich coverach połączyć nowoczesność z ludowym klimatem. W swoich wykonaniach wykorzystują tradycyjne instrumenty, takie jak: suka biłgorajska, lira korbowa czy piszczałka wielkanocna, które potrafią zahipnotyzować swoim dźwiękiem nawet najbardziej wymagające ucho. Dawid Podsiadło „Nieznajomy” to pierwszy polski utwór zaaranżowany przez folkową grupę. Wcześniej dziewczyny z Tulii wzięły na warsztat utwór Depeche Mode – „Enjoy The Silence”, którego można posłuchać poniżej.

 
Zobacz także

POLECANE RADIA