Adele jako Dolly Parton. O co chodzi?!

Małgorzata Sawa
01.02.2018 17:35
Niedawno słynna brytyjska piosenkarka zamieściła na swoim koncie zdjęcie, na którym widzimy ją w przebraniu. Adele postanowiła zaprezentować się w roli znanej piosenkarki country, Dolly Parton. Dlaczego artystka zdecydowała się akurat na taką metamorfozę?!

To zdjęcie musiało naprawdę zaskoczyć fanów znanej brytyjskiej wokalistki. Ale Adele już klika lat temu wyznała, że jest wielką fanką gwiazdy country. Stylizacja przygotowana przez piosenkarkę przypomina o bardzo wydarzeniu w życiu jej idolki. W tym roku Dolly Parton obchodzi 50 rocznicę swojej działalności muzycznej. Myślicie, że taki hołd ze strony koleżanki z branży muzycznej może jej sprawić wielką radość?!

Tak, królowa!!! Legenda w ubraniu innej legendy!
'Zacząłem śpiewać ''Jolene'' w mojej głowie, zanim jeszcze przeczytałem podpis, że jest królową! - piszą obserwatorzy brytyjskiej piosenkarki

Dolly Parton - królowa country jet tylko jedna?!

Dolly Rebecca Parton to słynna amerykańska piosenkarka muzyki country oraz autorka tekstów. Jako dziecko Dolly śpiewała w chórze kościelnym. Następnie zaczęła pojawiać się w programach radiowych i telewizyjnych. Artystka ma również na swoim koncie udział w filmach, była w obsadzie, m.in. w filmach: ''Stalowe magnolie'' oraz ''Od dziewiątej do piątej''. Swoją karierę rozpoczęła jeszcze w latach 60-tych. To właśnie ona jest autorką tekstu do kultowego przeboju Whitney Houston - ''I Will Always Love You''. Nic więc dziwnego, że dla Adele jest tak ważną osobą.

Bezdyskusyjnie królowa muzyki! Dolly Parton! Kochamy Cię! Chciałabym posiadać chociaż odrobinę Twojego talentu! Byłaś bohaterką mojego życia! Zawsze będę Cię kochać! - napisała brytyjska wokalistka na swoim Twitterze.

Od 1966 roku jest żoną Carla Dean'a, para nigdy nie miała dzieci. Mało osób jednak wie o tym, że słynna gwiazda country, Dolly Parton, jest matką chrzestną znanej amerykańskiej piosenkarki - Miley Cyrus.

 

Adel - legenda z przyszłości?!

Adele, a właściwie Adele Laurie Blue Adkins urodziła się w 1988 roku w Londynie. Jest brytyjską wokalistką, tak samo jak jej idolka Dolly, jest też autorką tekstów. W 2008 roku wydała swoją debiutancką płytę zatytułowany ''19''. Krążek zdobył  status siedmiokrotnej platynowej płyty w Wielkiej Brytanii, a w Stanach Zjednoczonych podwójnej platyny. W 2009 roku ceremonii rozdania nagród Grammy. Adele zwyciężyła w kategoriach: ''Najlepszy nowy artysta'' oraz ''Najlepszy żeński wokalny występ popowy''. Jej ostatni album po tytułem ''25''  został wydany  20 listopada 2015 roku nakładem wytwórni muzycznej XL Recordings. Krążek promowały, m.in. single: ''When We Were Young'' oraz ''Send My Love (To Your New Lover)''.

 

Jak według Was wypadła Adele w przebraniu, które miało nawiązywać do jej idolki?!

Zobacz także

POLECANE RADIA