Tomasz Knapik czyta teksty piosenek disco polo. Zobaczcie co wynikło z tego połączenia!

Zofia Nacewska
30.01.2018 20:06
Tomasz Knapik

Tomasz Knapik (fot. Albert Zawada)

Jeden z najsłynniejszych polskich lektorów, Tomasz Knapik, został postawiony przed niezwykłym wyzwaniem Mateusza Jędrasia na jego kanale w portalu YouTube. Zadaniem Knapika było przeczytanie tekstów najsłynniejszych piosenek disco polo, które porywają do tańca polską publiczność.

„Przez twe oczy zielone” – słowa, które stworzył Zenek Martyniuk w ustach Tomasza Knapika

Jako pierwsza w wybrzmiała chyba najbardziej znana nam wszystkim piosenka disco polo, czyli oczywiście „Przez twe oczy zielone”. Interpretacja słów piosenki, z której znany jest Zenek Martyniuk, przez Knapika robi naprawdę spore wrażenie. Lektor zmierzył się również z takimi hitami jak: "Miód malina" czy "Ona czuje we mnie piniądz". Efekty jego zmagań można zobaczyć poniżej:

 

Kim jest Tomasz Knapik?

Jeden z najsłynniejszych głosów Polski z wykształcenia jest elektrotechnikiem i byłym wykładowcą na Wydziale Transportu Politechniki Warszawskiej. Swoją przygodę z pracą głosem rozpoczął jeszcze przed maturą w Rozgłośni Harcerskiej. Potem pracował w Polskim Radiu i Telewizji Polskiej. Jednak prawdziwą sławę przyniosła mu praca lektora. Jest znany między innymi z takich filmów jak „Gwiezdne wojny” (epizody IV-VI), „Szczęki”, „Powrót do przeszłości” i „Rambo”. Był również lektorem w „Polskiej kronice filmowej”, w wielu, przetłumaczonych na język polski serialach i sitcomach, a także programach telewizyjnych, takich jak „Uwaga! Pirat!” od TVN Turbo. Tomasz Knapik jest również znany wszystkim Warszawiakom jako głos zapowiadający przystanki i informacje w komunikacji miejskiej.

Chcesz znaleźć więcej interesujących interpretacji i odpowiedzi na niecodzienne pytania? Zajrzyj na kanał Mateusza Jędrasia.

Więcej, innych ciekawych filmów można zobaczyć na kanale Mateusza Jędrasia, na którym znajdziemy między innymi wyzwanie dla mistrza polskiego dubbingu – Jarosława Boberka w zupełnie nowych, zadziwiających rolach. Boberek wciela się między innymi w spikerkę z Korei Północnej oraz członków Drużyny Pierścienia.

Aby wejść na youtubowy kanał Mateusza Jędrasia kliknij tutaj.

Zobacz także

POLECANE RADIA