Maisie Williams dementuje plotki o planowanej premierze ostatniego sezonu serialu "Gra o tron"

Zofia Nacewska
30.01.2018 18:25
Maisie Williams

Maisie Williams (https://www.instagram.com/maisie_williams/)

Aktorka wcielająca się w "GoT" w postać Aryi Stark opublikowała wpis na swoim koncie na Twitterze przecząc informacji jaka została podana przez brytyjski magazyn "Metro". Jak sama twierdzi cytat dotyczący daty premiery finałowej serii pochodzi z wywiadu sprzed kilku lat i nie odnosi się do 8. sezonu serialu "Gra o tron".

Wywiad z Maisie Williams sfałszowany? Czy aby na pewno?

W wywiadzie, który Maisie Williams udzieliła pismu, rzekomo powiedziała, że zdjęcia do finałowego sezonu skończą się w grudniu, a pierwszy jego odcinek będziemy mogli zobaczyć w kwietniu 2019 r. Okazuje się, że brytyjskie „Metro” wprowadziło swoich czytelników w błąd wykorzystując cytat z rozmowy z Maisie.

Powstaje pytanie, czy aby na pewno? Wywiad serialową Aryą Strark został opublikowany 24 stycznia i dotyczył promocji nowego filmu aktorki – „Jaskiniowca”, który wszedł do kin dzień później. Czy to możliwe, że autor rozmowy zaryzykowałby wykorzystanie cytatu sprzed kilku lat? Brakuje również źródła, z którego mógłby pochodzić rzeczony cytat.

Wiadomo jednak, że HBO zazdrośnie broni wszelkich informacji o produkcji i w razie ujawnienia jakiś informacji o premierze finałowego sezonu pewnie nie zawahałaby się podjąć kroków prawnych. Z drugiej strony cała sytuacja mogła zostać podkręcona przez stację, która chce jak najlepiej wypromować „GoT” przed początkiem finałowej serii. I nie byłby to już pierwszy taki zabieg ze strony HBO. Krążyły już plotki, że platforma specjalnie pozwalała na przecieki kolejnych odcinków 7. sezonu by jeszcze bardziej podnieść oglądalność serialu.

Kiedy zatem HBO wypuści ostatni sezon serialu „Gra o tron”?

Data premiery wciąż nie jest znana. Najprawdopodobniej będzie to rok 2019. Z potwierdzonych informacji – za scenariusz odpowiedzialni są David Benioff, D.B. Weiss, Bryan Cogman oraz Dave Hill. Reżyserami nowych odcinków będą David Benioff i D.B. Weiss, David Nutter oraz Miguel Sapochnik.

Ostatni sezon „GoT” ma się najpewniej składać z 6 odcinków, z czego mają być one zdecydowanie dłuższe niż  to miało miejsce do tej pory. Samo zamknięcie historii, jak podawał magazyn „Variety” ma być najdroższym w historii serialu. Budżet każdego odcinka będzie wynosił 15 milionów dolarów.

Udział w zdjęciach potwierdzili znani z poprzednich sezonów: Kit Harington, Peter Dinklage, Nikolaj Coster-Waldau, Lena Headey, Emilia Clarke, Liam Cunningham, Maisie Williams i Sophie Turner.

Zobacz także

POLECANE RADIA