Bruno Mars to największy zwycięzca Grammy!

Małgorzata Sawa
30.01.2018 01:02
Bruno Mars odbiera nagrodę Grammy w kat. 'album Roku' (za płytę '24K Magic') - jedna z sześciu statuetek, które przyznano mu w tym roku. 60. gala rozdania nagród Grammy. Nowy Jork, Madison Square Garden, 28 stycznia 2018

Bruno Mars odbiera nagrodę Grammy w kat. 'album Roku' (za płytę '24K Magic') - jedna z sześciu statuetek, które przyznano mu w tym roku. 60. gala rozdania nagród Grammy. Nowy Jork, Madison Square Garden, 28 stycznia 2018 (Fot. Matt Sayles /AP)

Ta noc należała do słynnego amerykańskiego wokalisty. Bruno Mars skupił na sobie największa uwagę podczas ceremonii rozdania nagród Grammy 2018. Artysta podczas gali zdobył najwięcej nagród. Ile statuetek otrzymał Mars?!

Jubileuszowa 60. ceremonia Grammy odbyła się 28 stycznia w Nowym Jorku. Bez wątpienia największym tegorocznym zwycięzcą jest amerykański artysta, Bruno Mars. Autor słynnego kawałka ''That's What I Like'' był nominowany do nagród Grammy w aż sześciu kategoriach. Piosenkarz zdobył wszystkie statuetki! Czy 2018 rok będzie całkowicie należeć do tego słynnego artysty?!

Grammy 2018. Bruno Mars - człowiek, który pokonał ''Despacito''!

W 2017 roku piosenka Luisa Fonsiego była dosłownie wszędzie, niektórzy obawiali się nawet jej obecności po otworzeniu lodówki. W 2018 roku znalazł się jednak śmiałek, który ukrócił jej panowanie. Bruno Mars wraz ze swoim utworem "That's What I Like" zdetronizował piosenkę, która zyskała tytuł ''hitu 2017 roku''. Piosenka Fonsiego była na pierwszym miejscu przebojów w wielu krajach, między innymi w Australii, Austrii, Francji, Hiszpanii,Irlandii, Kolumbii, Meksyku, Niemczech, Polsce oraz we Włoszech. Amerykanie jednak odnaleźli antidotum na dźwięki portorykańskiego piosenkarza, a z muzycznej planety Marsa kompletnie nie zamierzają wracać.

 

Poza pokonaniem Luisa Fonsiego, Bruno Mars zdobył też nagrody w kategoriach: nagranie roku, album roku, najlepsze nagranie R&B, najlepszą piosenką R&B oraz.
najlepszy album R&B. To morze nagród muzyk zawdzięcza albumowi zatytułowanemu "24K Magic". Krążek promowały single, m.in: "Versace On The Floor" oraz "Finesse". Dodatkowo, album ''24K Magic'' zdobył jeszcze nagrodę za najlepszą produkcję.

Podczas odbierania statuetek Grammy 2018, Bruno Mars podziękował za wparcie swojej dziewczynie, Jessice Caban.

Moja damo, Jessico, kocham cię skarbie. Dziękuję, że jesteś moją ostoją przez ten cały czas - powiedział laureat Grammy 2018

60th Annual Grammy Awards - Show60th Annual Grammy Awards - Show Matt Sayles / Matt Sayles/Invision/AP

Bruno Mars - ''I wanna be billionaire...''!

Bruno Mars, a właściwie Peter Gene Hernandez urodził się 8 października 1985 roku w Honolulu. Artysta ma filipińskie korzenie i jak się okazuje, tak samo jak twórca hitu ''Despacito'' ma też portorykańskie pochodzenie. Już jako dziecko wielokrotnie występował w różnych wydarzeniach kulturalnych, po ukończeniu szkoły średniej zdecydował  przeprowadzić się do Los Angeles, gdzie dołączył do grupy The Smeezingtons. Pierwszym wielkim sukcesem okazało się zaprezentowanie utworu ''Nothin' on You'', później publiczność pokochała go za piosenkę ''Billionaire'', którą zaśpiewał u boku Travie'ego McCoya.

Jestem wielkim fanem Elvisa. Jestem wielkim fanem Elvisa lat 50., kiedy to wchodził na scenę i przerażał ludzi swoją siłą, doprowadzał dziewczyny do szaleństwa! To samo można powiedzieć o Prince lub The Police. To faceci, którzy wiedzą, że ludzie przychodzą na koncerty po to, żeby uczestniczyć w show, dlatego ich obserwuję i od nich się uczę - mówił Bruno Mars w jednym z wywiadów.

Jego debiutancki album ukazał się 4 października 2010, płyta nosiła tytuł ''Doo-Wops & Hooligans''. Krążek promowały trzy single: "Just the Way You Are", "Grenade" i "The Lazy Song". Swoją pierwszą statuetkę Grammy otrzymał 13 lutego 2011. Artysta dostał wtedy nagrodę za utwór ''Just the Way You Are'', w kategorii ''Best Male Pop Vocal Performance''.

 

Czy według Was wokalista zasłużył na aż sześć statuetek Grammy?!

Zobacz także

POLECANE RADIA