Czy "Idol" zniknie z anteny?

Zofia Nacewska
30.01.2018 15:42
'Idol' - 5. edycja zza kulis

'Idol' - 5. edycja zza kulis (https://www.facebook.com/tv4idol/)

W zeszłym roku program "Idol" został reaktywowany przez stację Polsat, dokładnie 12 lat po emisji poprzedniej edycji. Wyniki oglądalności jednak na biły na głowę i można by się spodziewać, że to talent show zostanie znowu zdjęte z anteny. Okazuje się, że jest szansa, że "Idol" powróci w 2018 r. z kolejnym sezonem.

Jaką popularnością cieszyła się nowa edycja „Idola”?

Po wielu tygodniach wokalnych i muzycznych zmagań, zwycięzcą 5. edycji „Idola” okazał się Mariusz Dyba. Jego sukces nie był jednak jednoznaczny z sukcesem Polsatu. Mimo, że „Idol” dobrze zaczął zbierając przed telewizorami w czasie pierwszego odcinka około 2 mln. widzów, to potem oglądalność tylko spadała. Program co tydzień oglądało średnio 1,4 mln. Polaków. Częściej od Polsatu w godzinach emisji „Idola” były wybierane stacje: TVN i TVP2.

Co z przyszłością programu?

Jak wynika z informacji portalu Onet, nowa szefowa działy PR w Polsacie – Ewa Wojciechowska zapewnia, że nic nie jest jednak przesądzone. Według niej, stacja była zadowolona z wyników oglądalności. Cieszy ja również fakt tego, że singiel „Dalej”, autorstwa jednej z finalistek show - Karoliny Artymowicz, przez 10 tygodni gościł na Popliście radia RMF FM. Chociaż jak sama przyznaje, Polsat nie ma jeszcze dokładnych planów na jesienną ramówkę.

W jury reaktywowanego „Idola” zasiedli: Ewa Farna, Elżbieta Zapendowska, Wojciech Łuszczykiewicz i Janusz Panasewicz. W roli prowadzącego mogliśmy ponownie zobaczyć Macieja Rocka, który pełnił tę funkcję we wszystkich poprzednich edycjach programu.

„Idol” wypromował takie gwiazdy współczesnej sceny muzycznej jak: Monika Brodka, Alicja Janosz i Krzysztof Zalewski.

Zobacz także

POLECANE RADIA