Arctic Monkeys kolejną gwiazdą tegorocznego Open'era

Kinga Dereniowska
29.01.2018 21:13
Arctic Monkeys kolejną gwiazdą tegorocznego Open'era

Arctic Monkeys kolejną gwiazdą tegorocznego Open'era (https://www.facebook.com/ArcticMonkeys/photos/)

To będzie iście epickie lato. Nad polskie morze zjadą największe sławy indie rocka - zespół Arctic Monkeys. Czy Open'er Festival stanie się polską Coachellą?

Arctic Monkeys ogłosił daty koncertów, na ich liście Gdynia

Arktyczne małpy wzbudziły sporo zamieszania w sieci, ogłaszając swoją pierwszą od 2014 roku trasę koncertową. Okazuje się, że Polska należy do grona szczęśliwców i zespół na wakacjach wpadnie do nas zagrać kilka swoich kawałków.

Grupa Arctic Monkeys powstała w 2003 roku w Sheffield. Sławę przyniósł im wielki hit a zarazem debiutancki singiel grupy – "I Bet You Look Good On The Dancefloor". Arctic Monkeys byli na wtedy topie przez dwa tygodnie, zaś w czołowej 10. listy przebojów przez kolejnych pięć.

Nowa trasa może zwiastować nowy album Arctic Monkeys?

Oczywiście wiadomość o nowych koncertach natychmiast wzbudziła ciekawość fanów, co do nowych utworów. W 2016 roku Alex Turner oznajmił, że Arctic Monkeys zaczęli pracować nad kolejną płytą. Data premiery nie jest jeszcze znana. Gdzie oprócz Gdyni zobaczymy zespół?

Opener Festival 2018 – kto zagra u boku Arctic Monkeys

Kolejną edycję imprezy, która odbywa się nieprzerwanie od 2002 roku, zaplanowano na 4-7 lipca w Gdyni na Lotnisku Kosakowo. Jakie gwiazdy wystąpią na scenie obok Alexa Turnera i spółki? Oto co już wiemy!

4 lipca: Arctic Monkeys, Fleet Foxes

5 lipca: Depeche Mode, Massive Attack, David Byrne

6 lipca: Gorillaz, Kaleo

7 lipca: Bruno Mars, MØ

 Laureat tegorocznych Grammy Opener festival 2018

W tym roku mamy wyjątkowe szczęście, co do artystów na Openerze. W ostatnim dniu festiwalu na scenie zobaczymy Bruno Marsa. Podczas tegorocznej gali Grammy  to właśnie jego nazwisko wywoływano ze sceny najczęściej. Autor "24K Magic" był nominowany  w sześciu indywidualnych kategoriach. Piosenkarz wykazał się stuprocentową skutecznością - zgarniając wszystkie statuetki! 

Zobacz także

POLECANE RADIA