Specjalna aplikacja i test DNA! Oto sposób na zdrowe odżywianie

Gabriela Polak
29.01.2018 16:36
Aplikacja DNANudge/dnanudge.com

Aplikacja DNANudge/dnanudge.com (dnanudge.com)

Na targach CES 2018 zaprezentowano aplikację, która ma pomóc w wybieraniu odpowiednich posiłków oraz zdrowszym odżywianiu. Działa ona na podstawie... próbek śliny.

Aplikacja DNANudge, bowiem właśnie o niej mowa, miała swoją prezentację na popularnych już na całym świecie targach Consumer Electronics Show 2018 odbywających się w tym roku w Las Vegas.

Zdrowsze odżywianie na wyciągnięcie ręki

Aplikacja, która powie nam, co powinniśmy zjeść wydaje się być całkowitą abstrakcją. W szczególności, jeśli dodamy, że zrobi to za sprawą próbek ślin. To wszystko jednak powoli wkracza do naszej rzeczywistości. DNANudge została stworzona, aby w pierwotnym założeniu pomagać klientom w supermarketach. Ma ona doradzić w wyborze zdrowej żywności, w zgodzie z naszymi potrzebami.

Wystarczy wymaz z ust...

DNANudge działa w oparciu zarówno o test DNA, jak też i aplikację na smartfony. Konsumenci mogą pobrać próbkę swojej śliny, a po jej przeanalizowaniu, test poda wyniki. Wówczas należy użyć programu w telefonie, bądź też urządzenia znajdującego się w supermarketach do zeskanowania oraz wybrania najlepszego produktu. DNANudge działa na podstawie składu genetycznego śliny oraz dopasowuje posiłki do potrzeb dla naszego organizmu. Po skanie kodu, aplikacja natychmiastowo powie nam, czy dany produkt jest dla nas, czy też lepiej go odłożyć z powrotem.

 

Oprócz tego, wszystkie informacje na temat naszego DNA, a nawet potencjalnych alergii zostaną natychmiastowo zapisane w smartfonie. Dzięki temu, osoby nietolerujące laktozy, bądź chorujące na przykład na celiakię, będą miały ułatwiony wybór neutralnych posiłków. W szczególności, jest to świetna propozycja dla młodych rodziców. Dzięki aplikacji DNANudge, możemy dowiedzieć się, co może zaszkodzić naszemu dziecku i czego najlepiej unikać w trakcie zakupów.

Do kupienia już niedługo w sklepach

Brytyjczycy mają nadzieję, że już niedługo aplikacja oraz test DNA będą powszechnie dostępne we wszystkich sklepach. Obecnie jednak jest ona testowana jedynie w Waitrose w Wielkiej Brytanii.

Więcej o:
Zobacz także

POLECANE RADIA