Wpadka w "Jeden z dziesięciu". Tadeusz Sznuk przekręcił pytanie

Sandra Zakrzewska
27.01.2018 18:00
Tadeusz Sznuk |

Tadeusz Sznuk | (Iwona Burdzanowska / Agencja Gazeta)

Wpadki zdarzają się najlepszym, nie ustrzegł się jej nawet prowadzący program "Jeden z dziesięciu", Tadeusz Sznuk. Gospodarz teleturnieju źle zadał pytanie.

Boks w "Jeden z dziesięciu"

Tadeusz Sznuk zadał uczestniczce pytanie, które brzmiało:

Proszę ustawić w kolejności od najlżejszej do najcięższej trzy kategorie wagowe boksu zawodowego, tj. waga musza, waga kogucia i waga piórkowa.

Uczestniczka programu "Jeden z dziesięciu" udzieliła odpowiedzi w kolejności: waga piórkowa, waga musza i waga kogucia. Co prawda jej odpowiedź nie była dobra, ale pomylił się także Tadeusz Sznuk. Okazało się, że prowadzący źle zadał pytanie- bowiem po chwili stwierdził, że prosił o podanie odpowiedzi w kolejności od najcięższej do najlżejszej.

Nie, chcieliśmy od najcięższej, o to pytaliśmy, więc musza byłaby na pierwszym miejscu, potem kogucia, potem piórkowa. Piórkowa jest najlżejsza - powiedział prowadzący.

Pani Urszula odpadła z gry. Jednak niezależnie od tego, jak zostałoby postawione to pytanie, jej odpowiedź była błędna.

 

"Jeden z dziesięciu" od 24 lat na antenie

"Jeden z dziesięciu" to teleturniej emitowany na antenie TVP2 nieprzerwanie od 1994 roku. Telewizja Polska podjęła jednak decyzję o przeniesieniu programu na antenę TVP1. Od poniedziałku, 15 stycznia, możemy oglądać bezpośrednio po słynnej "Koronie królów", o godzinie 18:55.

Teleturniej "Jeden z dziesięciu" to jeden z ulubionych programów widzów już od 1994 r. Od początku emisji gospodarzem jest ceniony dziennikarz radiowy Tadeusz Sznuk. Program jest emitowany w edycjach. Każda z nich składa się z  21 odcinków: 20 eliminacyjnych oraz jeden finałowy. Następnie mamy Wielki Finał, w którym bierze udział 10 zwycięzców poszczególnych gier o największej liczbie zdobytych punktów. Nagroda główna to 40 tys. zł dla zwycięzcy oraz 10 tys. dla zawodnika, który skończy rozgrywkę z największą liczbą punktów.

Zobacz także

POLECANE RADIA