Sting i Shaggy zaskoczyli na pełnej linii. Takiej piosenki nie spodziewał się nikt!

Kinga Dereniowska
25.01.2018 20:01

DAWID ŻUCHOWICZ

Autor hitu "It Wasn't Me" połączył siły z wykonawcą piosenki "Shape of My Heart". Oprócz singla, który już możemy znaleźć w sieci, czeka nas cała płyta tych dwóch dżentelmenów.

"Don't make me wait” – singiel na jaki czekał świat?

Wygląda na to, że Shaggy i Sting są przekonani o tym, iż świat tylko czeka na ich współpracę w klimatach reggae. Shaggy opowiadając o nowej piosence w programie „Morning is Coming”, skromnie zapewnił że jego twórczość jest odpowiedzią na modlitwy przy obecnym klimacie politycznym.

To jest dokładnie takie nagranie, jakiego świat teraz potrzebuje.

Sting i Shaggy – nowi najlepsi przyjaciele?

Nie zważając czy świat tego, chce czy nie, sądząc po zdjęciach publikowanych w mediach społecznościowych, najbardziej chcą tego sami muzycy. Widać na nich, że obaj bawią się wyśmienicie. Mimo wyśmienitej atmosfery w studiu, nie zapominają jednak o przesłaniu jakie ma nieść ich muzyka. Według Stinga:

Świetnie bawimy się w studiu, ale ten (polityczny) klimat zamiast ciągnąć nas w dół, chcemy by zmotywował nas do gry.

Album 44/876 – premiera już na wiosnę

Zgodnie z tytułem singla, duet nie może się doczekać wydania płyty. Będzie ona totalnym zaskoczeniem czy wręcz niespodzianką dla słuchaczy. Już na samą informację o tej współpracy niektórzy przecierali oczy i uszy ze zdumienia. Sting w rozmowie z magazynem Rolling Stone, powiedział że jego samego też zaskoczyła ta współpraca.

Najważniejsza rzeczą dla mnie we wszelkiego rodzaju muzyce jest niespodzianka… I każdy został zaskoczony przez tę współpracę – z tego co słyszeliśmy. My byliśmy zaskoczeni!

Co połączyło Stinga i Shaggy?

Na pytanie, co wspólnego mają obaj muzycy (oprócz wybrania tego samego zawodu), Sting wymienił kilka cech. Jednym z nich jest wybranie podobnej kobiety na towarzyszkę życia:

Mamy wiele wspólnego. Obaj poślubiliśmy silne kobiety. Obaj pochodzimy z małych wysp, które należały do królowej. I lubimy się nawzajem. Lubimy swoje głosy i muzykę i klimat. Jesteśmy jak pokrewne duchy.

Album “44/876”, światło dzienne ujrzy 20 kwietnia tego roku. Na razie możemy posłuchać próbki płyty w postaci singla „Don’t Make Me Wait”.

 
Zobacz także

POLECANE RADIA