50 Cent ma łeb na karku... Jego Bitcoiny są warte miliony

Kinga Dereniowska
25.01.2018 15:11
50 Cent

50 Cent (youtube.com)

Wiele z nas pluje sobie w brodę, że kiedy mieli okazję nie skorzystali z zakupu Bitcoinów. W odmiennej sytuacji jest raper 50 Cent. Szczęściarz skorzystał na wzroście wartości krypto waluty miliony Dolarów. Czy dzięki temu finansowo stanie na nogi?

50 Cent czuł, że bitcoin przyniesie mu zysk w przyszłości?           

Raper został pierwszym artystą, który umożliwił płatności bitcoinem w 2014 roku z jego płytę. To właśnie wtedy, jego album „Animal Ambition”, zgarnął 700 bicoinów, o wartości 662 dolarów każdy. Przy ostatnim wzroście kryptokursu do prawie 8 000 funtów, łatwo możemy policzyć, że autor hitu „Candy Shop”, może pochwalić się okrągłą sumką 5,4 miliona funtów! A zaledwie 3 lata temy był jeszcze bankrutem. Fortuna zaiste kołem się toczy…

Kurs bitcoin rośnie, pamieć rapera maleje

Jednak najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to, że Curtis James Jackson III, kompletnie zapomniał o swoich bitcoinach! Gdyby nie portal TMZ, miliony dolarów dalej leżały by w przysłowiowej skarpecie 50 Centa. Wdzięczny raper powinien odpalić im jakąś sumkę w ramach podziękowania. To dobrze, że zawsze może na nich liczyć! Nie tylko przypomnieli raperowi o posiadanych przez niego bitcoinach ale i policzyli ile obecnie warta jest kryptowaluta.

50 Cent umieścił scan tekstu na swoim Instagramie i skromnie podpisał:

Nieżle jak na dzieciaka z South Side, jestem strasznie z siebie dumny.

Z niewiadomych przyczyn jednak post ten zniknął z oficjalnego konta rapera. 

Bitcoin, to kryptowaluta wprowadzona w 2009 roku przez osobę (bądź grupę osób) o pseudonimie Satoshi Nakamoto. Nazwa odnosi się także do używającego jej otwartoźródłowego oprogramowania oraz sieci peer-to-peer, którą formuje. Bitmonety mogą zostać zapisane na komputerze osobistym w formie pliku portfela lub przetrzymywane w prowadzonym przez osoby trzecie zewnętrznym serwisie zajmującym się przechowywaniem takich portfeli. W każdym z tych przypadków bitcoiny mogą zostać przesłane do innej osoby przez Internet do dowolnego posiadacza adresu bitcoin.

.

50 Cent ostatnio bardzo dużo mówi o swoich rapujących kolegach

50 Cent ostatnio dość ostro krytykuje swoich kolegów po fachu. Najpierw wyśmiał album 4:44 Jaya-Z, a potem porównał Kanye Westa do prezydenta Donalda Trumpa. W tym drugim przypadku, nie jesteśmy do końca pewni czy czasem nie miał być to komplement… Tylko czy bardziej dla Westa czy Trumpa?

Więcej o:
Zobacz także

POLECANE RADIA