Erykah Badu chwali Hitlera i uwielbia Billa Cosby'ego

Małgorzata Sawa
25.01.2018 14:48
Erykah Badu na koncercie w Ergo Arenie

Erykah Badu na koncercie w Ergo Arenie (Fot. Piotr Idem / Agencja Gazeta)

Piosenkarka Erykah Badu w ostatnim z wywiadów dla Vulture wypowiedziała się bardzo przychylnie na temat twórcy i dyktatora III Rzeszy, Adolfa Hitlera. Wokalistka przyznała też, że uwielbia oskarżonego o molestowanie Billa Cosby'ego. Czy gwiazda neo-soulu w ten sposób chce zwrócić na siebie uwagę?!

To chyba jakaś pomyłka... Słowa, jakie wypowiedziała jedna ze słynnych wokalistek wydają się być głupim żartem. Niestety w rozmowie Badu z dziennikarzem Vulture nie było mowy o żartach. David Marchese, który przeprowadzał wywiad z gwiazdą neo-soulu z pewnością był zaskoczony opiniami, jakimi piosenkarka odważyła się podzielić podczas rozmowy. Czy Erykah Badu  jest świadoma, kogo tak naprawdę zasypuje komplementami?!

Sympatia, nazizm i ludzka tragedia...

Obojętność wobec ludzkiego cierpienia niektórych osób poraża. Żyjemy w XXI. wieku, gdzie rządzi zaawansowana technologia, a świat zmierza ku jak największemu postępowi i osiągnięciom. W tym maratonie zapominamy jednak często o naszej historii, która powinna nas uczyć tego, by koszmar sprzed lat już nigdy nie powrócił. Niestety znana artystka widocznie ''zapomniała'', kim był Adolf Hitler - człowiek odpowiedzialny za śmierć tak wielu osób.

Dostrzegam dobro w każdym. Dostrzegłam coś dobrego w Hitlerze. [...] miał straszne dzieciństwo. Kiedy patrzę na moją córkę Mars i wyobrażam sobie ją w innym domu, gdzie byłaby źle traktowana, nie wiem, co by z niej wyrosło. Widzę takie rzeczy. Pewnie dlatego, że jestem spod znaku Ryb - powiedziała Badu

Piosenkarka chyba zbyt dosłownie wzięła sobie do serca zasadę, która mówi, że należy być dobrym dla wszystkich ludzi. Adolf Hitler nieprzypadkowo zyskał tytuł zbrodniarza wojennego. Wielu z historyków podkreśla, że to głównie on był odpowiedzialny za politykę rasową nazistowskich Niemiec, wybuch  II wojny światowej oraz śmierć milionów ludzi - o czym ostatnio zapomina tak wiele osób...

'Superwizjer' wyemitował reportaż o polskich neonazistach'Superwizjer' wyemitował reportaż o polskich neonazistach Fot. twitter.com/PrzemekHenzel | twitter.com/SUPERWIZJER_TVN

Hasła wychwalające Hitlera, "Ołtarzyk" ku czci Führera i płonąca swastyka - do takich obrazów dotarli reporterzy programu "Superwizjer"  w telewizji TVN. Dziennikarzom udało się przeniknąć do środowiska polskich nazistów. Ukrytą kamerą zarejestrowali, jak wyglądają ich potajemne spotkania ku czci wodza III Rzeszy.

To naprawdę było ciężkie przeżycie. Okupacja cała, powstanie, okres po powstaniu, PRL, no i żeby teraz, tuż przed naszym odejściem, bo odchodzimy już, żeby teraz coś takiego zaczęło się dziać w Polsce?! Straszne to jest. Gdzie oni się chowali?! Nie wiedzą, co to była II wojna światowa?! - mówiła , w rozmowie z Magda Łucyan, oburzona Hanna Stadnik, która w czasie II wojny światowej była w szeregach Armii Krajowej

Co musi się stać, by ludzie przestali wybierać na swoich idoli osoby, które kompletnie na to nie zasługują?!

Bill Cosby - gwiazda z ciemną przeszłością

W 2017 roku przed sądem w Pensylwanii rozpoczęto proces przeciwko amerykańskiemu aktorowi i  komikowi,  Billowi Cosby'emu. 79-letni gwiazdor został oskarżony o odurzanie kobiet oraz o gwałt na jednej z poszkodowanych. Cosby miał dopuścić się molestowania aż 50 kobiet. Niebawem odbędzie się kolejna rozprawa w tej sprawie. Komik niedawno wystąpił publicznie, w jednym z klubów jazzowych, w Filadelfii. Był to jego pierwszy występ po dwuletniej przerwie od sceny. Kontrowersyjne fakty dotyczące życia znanego aktora całkowicie nie przeszkadzają Badu. Artystka obdarza go ogromną sympatią.

Bill Cosby wychodzi z sądu 17 czerwca 2017 rokuBill Cosby wychodzi z sądu 17 czerwca 2017 roku EAST NEWS

- Uwielbiam Billa, uwielbiam to, co zrobił dla świata. Skoro jest chory, czemu mam być na niego zła - pyta. - Chcę, by chorzy ludzie czuli się lepiej - mówi Erykah Badu.

Erykah Badu to amerykańska piosenkarka z pogranicza soulu i hip-hopu. W 1997 roku wydała swoją debiutancką płytę zatytułowaną "Baduizm". Krążek dostał dwie nagrody Grammy. Wokalistka jest właścicielką klubu ''Black Forest Theater'' w Dallas. Często organizuje tam liczne imprezy muzyczno-charytatywne.

 

Czy Erykah Badu jest świadoma tego, kogo obdarza sympatią?! A może zachowanie artystki jest związane z chęcią zyskania większej sławy i popularności?!

Więcej o:
Zobacz także

POLECANE RADIA