Ed Sheeran chce pójść w ślady Eltona Johna... O co chodzi?!

Małgorzata Sawa
25.01.2018 09:24
Ed Sheeran

Ed Sheeran (screen youtube)

Słynny artysta, Ed Sheeran chce robić to samo, co jego starszy kolega z branży muzycznej. Nowe plany w życiu gwiazdy dotyczą kwestii zawodowych. Czy wokalista też postanowił zakończyć karierę?!

To, że artyści lubią naśladować postawę kolegów po fachu wiemy nie od dziś... Podobnie jest w przypadku brytyjskiej gwiazdy sceny muzycznej. Niedawno Ed Sheeran wyznał, że marzy o tym, by nawiązać współpracę z wytwórnią Disneya. Piosenkarz chciałby tak jak Elthon John tworzyć dla nich muzykę. John stworzył, m.in. piosenkę do filmu animowanego pt.  ''Król Lew'' (1994). Utwór został  uhonorowany Oscarem (w kategorii najlepsza oryginalna piosenka filmowa w 1994 roku). ''Can You Feel the Love Tonight'' otrzymało również nagrodę Grammy (w kategorii Best Male Pop Vocal Performance).

 

Jak się okazało Ed bardzo zazdrości znanemu muzykowi tego, że stworzył właśnie ten kawałek...

To jedyna rzecz, której bardzo mu zazdroszczę. Pomijam wszystkie inne jego osiągnięcia. Napisał utwory do "Króla lwa", a to najfajniejsza rzecz na świecie, a "Can You Feel The Love Tonight" to mistrzostwo - podkreślił Sheeran
 

Ed Sheeran to słynny brytyjski wokalista i autor tekstów. Artysta ma na swoim koncie napisanie utworu zatytułowanego "I See Fire" do filmu "Hobbit: Pustkowie Smauga". W 2017 wydał swój ostatni album, krążek ''÷ '' promowały, m.in. single ''Shape Of You" i "Castle On The Hill". Płyta doczekała się nominacji do nagrody Mercury Prize 2017, w Polsce uzyskała status platynowej.

 

Czy  wy też chcielibyście usłyszeć jego piosenkę w najnowszej produkcji Disneya?!

Zobacz także

POLECANE RADIA