Elton John: Sława pozbawiła mnie człowieczeństwa

Kinga Dereniowska
25.01.2018 07:01

MATEUSZ SKWARCZEK

Elton John przyznał, że  był czas kiedy stracił swoje człowieczeństwo, więzi oraz szacunek. Wartości te stały się nieważne w obliczu sławy.

Razem z aktorką Cate Blanchett i gwiazdą Bollywood Shah Rukh Khan, 70-letni piosenkarz został uhonorowany za swoją pracę na rzecz praw człowieka. Uroczystość odbyła się na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos w Szwajcarii, w poniedziałek.

Elton, który został doceniony za swoją w fundację na rzecz AIDS, w wygłoszonym przemówieniu przed światowymi przywódcami, biznesmenami oraz politykami – przyznał, że nigdy się za bardzo nie lubił.

Pasja doprowadziła mnie do bardzo ciemnych miejsc. Nie byłem dobrą osoba przez długi czas. Zgubiłem moje człowieczeństwo, moje więzi i mój szacunek dla samego siebie.

John przyznał, że zrozumiał, że musi w swoim życiu coś zmienić i zaczął na sobą pracować. Muzyk z pełną świadomością wykorzystał swój czas na scenie. Wiedząc, że słuchają go najważniejsi ludzie na świecie, zwrócił się do nich z prośbą o zmianę i o to, aby nigdy nie byli ślepi na cudzą krzywdę.

Ostatnio odżyły też plotki o tym, że Elton John chce zakończyć swoją karierę muzyczną. 

Więcej o:
Zobacz także

POLECANE RADIA