Shakira ma problemy prawne... Przez lata oszukiwała urząd skarbowy!

Mateusz Mochnaczewski
24.01.2018 13:56
Shakira

Shakira (https://www.facebook.com/shakira/photos/)

Znana kolumbijska piosenkarka, może zostać oskarżona o niepłacenie podatków w Hiszpanii, po tym jak rzekomo w 2011 roku została rezydentką tego kraju.

Autorka hitu „Perro Fiel” nie miała ostatnio łatwego życia. Pod koniec zeszłego roku w mediach pojawiły się informacje, o rzekomym rozstaniu z jej partnerem, Gerardem Pique. Na domiar złego, z powodu kiepskiego stanu zdrowia, artystka musiała przełożyć zaplanowaną trasę koncertową.

Na początku tego roku wydawało się, że życie sympatycznej Kolumbijki wróciło do normy. Kryzys został zażegnany... Udało się też pokonać kłopoty zdrowotne. Okazuje się jednak, że Shakira znowu ma problemy... Tym razem prawne.

Shakira i jej konflikt ze „skarbówką”

Jak podaje „Puls Biznesu”, hiszpański urząd podatkowy wystąpił do prokuratury, celem wszczęcia postępowania w sprawie rzekomego niepłacenia podatków przez Shakirę. Piosenkarka miała nie zadeklarować globalnych dochodów, osiągniętych między 2011 a 2014 rokiem, gdy ponoć była już rezydentką Hiszpanii. Osoby z otoczenia gwiazdy twierdzą jednak, że została nią dopiero w 2015 roku. Wtedy też Shakira zarejestrowała się w fiskusie.

Jeśli oskarżenia okażą się prawdziwe, Shakira będzie musiała zwrócić dziesiątki milionów, które powinna odprowadzić do hiszpańskiego urzędu skarbowego.

Shakira, Gerard Pique i rzekomy kryzys w ich związku

Shakira i Gerard Pique są ze sobą od 2010 roku. Na stałe mieszkają w Hiszpanii, gdzie wspólnie wychowują dwójkę dzieci. Uchodzą za jedną z najbardziej zgodnych par w show-biznesie. Nic więc dziwnego, że informacja o kryzysie w ich związku, wywołała nie lada burzę wśród fanów wokalistki i piłkarza. Plotkami o wyprowadzce kolumbijskiej gwiazdy z domu i jej rozstaniu z Pique, żył cały internet. Szybko jednak okazało się, że para ma się bardzo dobrze, a informacje o ich kłopotach były na wyrost.

Shakira wraca na scenę z trasą „El Dorado Tour”

Kilka dni temu, Shakira ogłosiła swój wielki powrót do koncertowania, po przerwie spowodowanej złym stanem zdrowia. Piosenkarka miała problemy ze strunami głosowymi, co zmusiło ją do odwołania długo wyczekiwanej trasy „El Dorado Tour”. Na szczęście artystka jest już w pełni sił i w czerwcu ruszy w europejskie tournée. Niestety Shakira nie ma na razie w planach występu w Polsce. Jej fani będą zatem musieli uzbroić się w cierpliwość, albo wybrać się do jednego z miast, które znalazły się na koncertowej liście artystki. Kolumbijska gwiazda zagra m. in.: w Hamburgu, Monachium i Paryżu.

 
Zobacz także

POLECANE RADIA