Złote maliny 2018. Znamy tegorocznych nominowanych

Zofia Nacewska
23.01.2018 08:00
Razzie Awards (Złote Maliny)

Razzie Awards (Złote Maliny) (https://twitter.com/razzieawards)

Dokładnie dzień przed galą rozdania Oskarów będą przyznawane antynagrody za najgorsze filmy amerykańskich produkcji oraz kreacje aktorskie w 2017 r. Nominacje do tegorocznych, już 38. Złotych Malin zostały ogłoszone.

Ciemniejsza strona Greya”, Tom Cruise i Jennifer Lawrence. Kto jeszcze ma szansę na Złotą Malinę?

Wśród „tegorocznych najgorszych” znalazły się filmy: „Baywatch. Słoneczny patrol”, „Ciemniejsza strona Greya”, „Emotki. Film”, „Mumia” oraz „Transformers: Ostatni Rycerz”.

Trzy z nominowanych filmów doczekały się „wyróżnienia” jeśli chodzi o najgorszą męską kreację aktorską. Po raz drugi, po wygranej w 2016 r., za rolę Christiana Grey’a, nominację otrzymał Jamie Dornan. Poza nim na liście pretendentów słynnych „Razzies” znaleźli się: Tom Cruise („Mumia”), Zac Efron („Baywatch. Słoneczny patrol”), a także Johnny Depp za rolę kapitana Jacka Sparrowa w „Piratach z Karaibów. Zemście Salazara” oraz Mark Wahlberg zarówno za film „Co wiecie o swoich dziadkach?”, jak i „Transformers: Ostatni Rycerz”.

Wśród aktorek na Złotą Malinę mają w tym roku szansę po raz pierwszy zdobywczyni Oscara w 2013 r. - Jennifer Lawrence za „Mother!” oraz Emma Watson za główną rolę w „The Circle. Krąg”. „Wyróżnione” nominacją do antynagrody również zostały: Dakota Johnson („Ciemniejsza strona Greya”) i Katherine Heigl („Unforgettable”). Do kategorii dla najgorszej aktorki został włączony w tym roku także Tyler Perry za rolę Medei w „BOO! 2: A Medea Halloween.

Złote Maliny są przyznawane od roku 1981 r. Od tego czasu tylko czterech nagrodzonych pojawiło się na Gali, aby je oficjalnie odebrać. Do historii przeszło przemówienie Halle Berry, która odbierała statuetkę za „Kobietę-Kot” (2004) i na scenie pojawiła się z Oscarem, który został jej przyznany 3 lata wcześniej za „Czekając na wyrok” (2001). Absolutnym rekordzistą, jeśli chodzi o kategorię filmową jest „Jack i Jill”, który w 2012 r. zdobył Złote Maliny w aż 10 kategoriach. Wśród aktorów przez prawie 40 lat istnienia nagrody najczęściej pojawiało się nazwisko Adama Sandlera (17 nominacji i 6 statuetek) oraz Sylvestra Stallone (21 nominacji i 10 wygranych).

 
Zobacz także

POLECANE RADIA