Tomasz Karolak i "Rodzinka królów" w nowym "SNL Polska"

Zofia Nacewska
21.01.2018 14:32
Tomasz Karolak w SNL Polska - materiał promocyjny

Tomasz Karolak w SNL Polska - materiał promocyjny (https://www.facebook.com/SNL.Polska/)

Polska edycja Saturday Night Live od Showmax nie spotkała się z pozytywnym odbiorem widzów. Program krytykowany jest głównie za przerost formy nad treścią, jednak mocnym punktem okazał się występ Tomasza Karolaka w roli prowadzącego w ostatnim, sobotnim odcinku programu.

Tomasz Karolak w swoim najlepszym wydaniu

W ostatnim odcinku show najlepszym skeczem okazał nawiązujący do dwóch seriali od TVP„rodzinki.pl” oraz „Korony królów”. Podczas sobotniego występu Karolak wcielił się w litewskiego króla, ojca Aldony, którą chcę wydać za mąż za polskiego księcia i następcę tronu – Kazimierza. W skeczu pojawia się również postać matki Aldony, która została wystylizowana na Natalię Boską, którą w „rodzince.pl” gra Małgorzata Kożuchowska. Co ciekawie na planie pojawił się Mateusz Król, aktor który w „Koronie królów” wciela się w Kazimierza.

 

Widzowie byli zgodni, że jako prowadzący Tomasz Karolak wypadł dobrze na tle swoich poprzedników, jednak i tak o wiele lepiej sprawdzał się w gagach. Aktor postawił na bycie sobą i bawił się przy tym tak dobrze, że przy aplauzie i reakcjach publiczności parokrotnie udało mu się prawie „zagotować” na wizji. Podobno, przed nagraniem Karolak zapytał o rady Piotra Adamczyka, który miał już wtedy za sobą występ w programie.

"SNL Polska"– niewypał produkcji Showmax czy nadzieja na dobry program rozrywkowy?

Po pierwszym odcinku "SNL Polska", dziennikarka Karolina Korwin-Piotrkowska skrytykowała. Dla portalu Wirtualnemedia.pl napisała tak:

To taki „Szymon Majewski show” na dropsach, widać, że robi to ta sama ekipa. Nie ma innych ludzi w Polsce? Serio? Moim zdaniem to nieudana i mniej śmieszna, o wiele gorzej grana (poza Sebastianem Stankiewiczem) wersja „Ucha Prezesa”. Choć widać, że wszyscy dwoją się i troją, żeby było śmiesznie. Ale im bardziej się starają, tym gorzej.

Jednak wygląda na to, że z tygodnie na tydzień program się rozkręca, a przez wielu jest jednak chwalony za zabawę językiem, świeżość i talent aktorów. Fanką programu jest między innymi Magda Mołek – prowadząca weekendowe wydania „Dzień dobry TVN” mówi o "SNL Polska" jako o naprawdę udanym debiucie:

Obejrzałam to z prawdziwą przyjemnością, a z tyłu głowy miałam wciąż jedno słowo: „nareszcie!". Byłam zachwycona, bo długo czekałam aż pojawi się dobry, zabawny program typu night show. I mamy go w internecie. Żałuję, że żadna z dużych stacji telewizyjnych nie zdecydowała się na jego produkcję. Ale może to się zmieni?

"Saturday Night Live Polska" zadebiutował na platformie Showmax 2 grudnia ubiegłego roku jako nasza rodzima odpowiedź na amerykański pierwowzór kultowego show. Jego obsada do 10-osobowy tzw. „writers room” oraz zaproszeni goście, w tym prowadzący oraz muzycy. Każdy odcinek otwiera „serwis informacyjny”, który sarkastycznie komentuje wydarzenia z minionego tygodnia. Reżyserem programu jest Maciej Sobociński, a główną scenarzystką – Aleksandra Wolf. "SNL Polska" można oglądać na żywo w każdą sobotę o godzinie 21.00.

Zobacz także

POLECANE RADIA