Tancerka "Tańca z gwiazdami" zatrzymana przez policję!

Sandra Zakrzewska
19.01.2018 15:51
Izabela M.

Izabela M. (Kapif, policja.pl)

Policja rozbiła międzynarodowy gang wyłudzający pieniądze od mieszkających w Polsce Chińczyków. Funkcjonariusze zatrzymali kilkadziesiąt osób, w tym Izabelę M., znaną z udziału w programie "Taniec z gwiazdami".

Od programu "Taniec z gwiazdami" do aresztu

Policjanci przeprowadzili w czwartek zorganizowaną akcję przeszukania pięciu miejsc w kilku polskich miastach. Według relacji "Dziennika Wschodniego", aresztowano łącznie 50 osób, w tym 48 obywateli Chińskiej Republiki Ludowej i dwójkę Polaków. Jak wynika z relacji dziennika, jedną z zatrzymanych jest znana z programów telewizyjnych Izabela M.

Na trop gangu wpadli policjanci z komendy głównej, którzy zajmowali się cyberprzestępczością. Ustalono, że przestępcy wyłudzali pieniądze od obywateli Chińskiej Republiki Ludowej. Ofiary natomiast bały się konsekwencji prawnych.

Członkowie gangu wynajmowali luksusowe domy na terenie całego kraju, w których powstawały fałszywe centra teleinformacji. Ofiary dzwoniły tam, łącząc się z "biurem bezpieczeństwa publicznego". Przestępcy podawali się za urzędników, po czym informowali pokrzywdzonych o możliwości uniknięcia konsekwencji prawnych.Uchronić ich przed odpowiedzialnością miało wpłacenie odpowiedniej kwoty na podane konto. Szacuje się, że przestępcy wyłudzili w ten sposób  co najmniej 1,8 mln euro, czyli około 7,5 mln złotych.

Stosowali różne socjotechniki, dzięki którym pokrzywdzeni przelewali pieniądze na rachunki wskazywane przez sprawców. Pokrzywdzeni byli wprowadzani w błąd, co do rzekomo prowadzonych przeciwko nim postępowań karnych – wyjaśniała nadkom. Renata Laszczka-Rusek, rzecznik lubelskiej policji.

"Taniec z gwiazdami" przepustką do kariery?

Izabela M. szerszej publiczności pokazała się pierwszy raz jako uczestniczka programu „Kawaler do wzięcia”. Następnie pokazała swoje ciało na łamach "CKM-u" i "Playboya". Od tego czasu cieszyła się opinią seksbomby, która nie ma problemu z pokazywaniem swojego ciała. W 2006 roku wzięła udział w czwartej edycji „Tańca z gwiazdami”. Widzowie zapamiętali ją jako jedną z najbardziej pewnych siebie i wyzwolonych uczestniczek programu. Jej przygoda z telewizyjnym show nie trwała jednak długo, para pożegnała się z programem w pierwszym odcinku. Porażka w „Tańcu z gwiazdami” spowodowała, że kariera Izabeli skończyła się jeszcze szybciej niż zaczęła. Przestała bywać na warszawskich salonach i wróciła do rodzinnego Lublina.

Zobacz także

POLECANE RADIA