Sony Xperia w końcu dostanie ekran OLED

Gabriela Polak
19.01.2018 14:17
Sony Xperia XZ Premium

Sony Xperia XZ Premium (fot. Bartłomiej Pawlak)

Sony Xperia odkrywa przez zaciekawionymi nowe karty. Choć premiera ma odbyć się dopiero za miesiąc, to już wiadomo o nim nieco więcej, niż data prezentacji.

Sony Xperia, a właściwie najnowszy model, Xperia XZ Pro zdradza własny wygląd oraz specyfikę, mimo że do oficjalnej premier pozostał miesiąc. Zmiany są zaskakujące, bowiem oto właśnie smartfon najnowszej generacji zostanie wyposażony w ekran OLED. Oznacza to, że Xperia XZ Pro wyznacza nie tylko nową jakość, ale i wkracza na rejony dotąd nieznane.

Sony Xperia XZ Pro specyfikacja i funkcje

W ostatnim czasie portal MyDrivers opublikował zdjęcia nowego modelu Sony Xperia. Widać na nim, że telefon posiada nie tylko bardzo cienkie ramki, ale i podwójny aparat tylny - 18 Mpix oraz 12 Mpix.

Według doniesień, Xperia XZ Pro zostanie wyposażony w 5,7-calowy ekran OLED o rozdzielczości 4K. Jego proporcje wyniosą 18:9, zaś sama obudowa będzie odporna na wodę oraz pył. Na bocznej krawędzi smartfona znajdować się będzie czytnik linii papilarnych, co jest pewną zmianą w stosunku do wcześniejszych modeli - Sony Xperia XA2 oraz XA2 Ultra. Poprzednie smartfony posiadały okrągłe skanery na palce.

Xperia XZ Pro napędzany będzie przez Snapdragon 845 z grafiką Adreno 630.

Warto jednocześnie wspomnieć, że telefon ten będzie miał 6 GB pamięci RAM, a także 128 GB pamięci wewnętrznej. W kwestii akumulatora, jego pojemność wyniesie 3420 mAh. Jeśli chodzi o Xperia XZ Pro specyfikacja telefonu wydaje się bardzo interesująca.

Premiera za pasem

Już niedługo poznamy pełną specyfikację telefonu Sony Xperia XZ premiera prawdopodobnie odbędzie się na targach MWC w Barcelonie - 26 lutego. Cena telefonu wyniesie zapewne około 930 dolarów, czyli około 3200 złotych.

Choć w stosunku do funkcji jeszcze nieznanych, wspomniany model zdaje się być jednym z najlepszych w historii, które wyszły spod ręki japońskiej marki Sony. Jeśli chodzi więc o telefon Sony Xperia XZ premiera może okazać się jedną z najbardziej wyczekiwanych w tym roku, a targi w Barcelonie będą obfitowały w liczne niespodzianki.

Zobacz także

POLECANE RADIA