Czekają nas zmiany. Facebook Messenger zostanie poprawiony

Gabriela Polak
19.01.2018 12:33
Facebook Messenger - dzielenie się lokalizacją na żywo

Facebook Messenger - dzielenie się lokalizacją na żywo (fot. newsroom.fb.com)

To już pewne. Mark Zuckerberg i ekipa Facebook'a mają zamiar poddać Messengera poważnym zmianom. Ma być lepiej, sprawniej i bardziej przejrzyście.

Zmiany mają w głównej mierze na celu poprawić pracę i sprawić, że Messenger będzie posiadał znacznie bardziej przejrzysty panel. Facebook chce między innymi zoptymalizować niektóre funkcje na Messengerze, a także odświeżyć możliwość dodawania GIF-ów, prowadzenia czatów grupowych oraz wideo-rozmów.

Jesteś za zmianami? Messenger pobierz już dziś!

Dla wielu użytkowników zarówno Facebook'a, jak i samego Messengera, niektóre funkcje zdają się być kompletnie niepotrzebne, a przez ich "istnienie", sama aplikacja jest trudna w użytkowaniu. W tym też celu, grupa największego na świecie portalu społecznościowego postanowiła wyrzucić niektóre możliwości.

Messenger już niedługo będzie w znacznie lepszym stanie, niż dotychczas. Jeśli zatem zgadzasz się z tym pomysłem, nie wahaj się i Messenger pobierz już teraz.

Więcej, nie znaczy lepiej

Zdaje się, że Facebook uczy się na swoich błędach i przyznaje przed sobą, iż liczne aplikacje na Messengerze są niepotrzebne oraz uciążliwe dla użytkowników. W porównaniu z pierwotną wersją, obecnie komunikator najczęściej używany jest nie właśnie do rozmów, a gier, przeglądania GIF-ów, a nawet wysyłania 24-godzinnych zdjęć. 

Wszystko ma się jednak zmienić. David Marcus, zarządzający aplikacją Messenger, opublikował na Facebook'u post, w którym przyznaje, że wiele funkcji dodawanych do komunikatora przez ostatnie dwa lata nie ucieszyły użytkowników. Z tekstu można również wywnioskować, że Messenger będzie odchudzony - lepszy.

Messenger do pobrania dla każdego

Już od dłuższego czasu, z Messengera korzystać może również każdy, kto nie posiada profilu na Facebook'u. Messenger do pobrania znajduje się w systemowych sklepach na smartfonach, między innymi w Google Play w telefonach z systemem Android.

Zmiany zapewne mają być również zachętą dla osób, które nie korzystają na co dzień z Facebook'a. Jedno jest jednak pewne - będzie mniej funkcji, a komfort używania komunikatora znacznie większy.

Zobacz także

POLECANE RADIA