Cardi B pobiła wielki rekord Beyonce

Sandra Zakrzewska
19.01.2018 09:08
Cardi B

Cardi B (https://www.facebook.com/IamCardiB/photos/)

Cardi B to raperka ze Stanów Zjednoczonych, która zasłynęła przebojem "Bodak Yellow. Dzięki temu hitowi ustanowiła właśnie nowy rekord na prestiżowej liście Billboardu. Artystka jest pierwszą kobietą w historii, której aż pięć piosenek znalazło się jednocześnie w pierwszej dziesiątce zestawienia Billboard Hot R&B/Hip-Hop Songs. Wcześniejszy kobiecy rekord należał do Beyoncé.

PiosenkaBlack Yellow” przyniosła Cardi B ogromną popularność oraz nominację do dwóch nagród Grammy. Hit pokrył się trzykrotną platyna w Stanach Zjednoczonych i dotarła na sam szczyt listy przebojów. Amerykanka to pierwsza raperka od 1998 roku, która umieściła swój solowy singiel na pierwszym miejscu listy Billboardu.

Amerykańska raperka jest pierwszą kobietą w historii, której aż pięć piosenek znalazło się jednocześnie w pierwszej dziesiątce zestawienia Billboard Hot R&B/Hip-Hop Songs. Te utwory to: "Finesse" z Bruno Marsem, "No Limit" z G-Eazy, "Motorsport" z Migos i Nicki Minaj, "Bartier Cardi" i "Bodak Yellow". Wcześniejszy kobiecy rekord należał do Beyoncé.

Cardi B nie tylko pobiła kobiecy rekord, ale wyrównała tym samym osiągnięcie innych słynnych raperów: Kendricka Lamara i Drake'a, a także jest też jednym z trzech artystów w całej historii, którym udało się umieścić jednocześnie trzy utwory w najlepszej dziesiątce głównego notowania Billboardu. Artystka znalazła się tym samym w towarzystwie The Beatles i Ashanti.

 

Cardi B pojawiła się niedawno w nowej wersji utworu „Finesse”, kolejnego singla promującego ostatni album Bruno Marsa. Teledysk w serwisie YouTube został wyświetlony już prawie 100 mln razy.

 
Zobacz także

POLECANE RADIA