Tide Pod Challenge. Niebezpieczne wyzwanie nowym trendem wśród nastolatków

Małgorzata Sawa
19.01.2018 11:00
'Tide-pod challenge'

'Tide-pod challenge' (wademoneywilson/Instagram.com, elenivtv/Instagram.com)

W świecie młodzieży panowało już wiele zaskakujących trendów. Ten jednak jest dość nietypowy... Tide Pod Challenge - amerykańscy nastolatkowie próbują kapsułek do prania. Zobacz, jak zwycięża głupota!

Tide Pod Challenge, nowa moda, która polega na umieszczaniu w ustach kapsułek do prania. Wszystko oczywiście musi być nagrane i zamieszczone na YouTube. Przed nowym trendem przestrzega Procter & Gamble. Firma podkreśliła, że jej produkty kategorycznie nie powinny być w ten sposób stosowane. Ostrzeżenia jednak nie dają skutku, a dziwaczna moda wciąż trwa!

 

Niebezpieczna moda...

Lekarze biją na alarm, udział w wyzwaniu może mieć koszmarne konsekwencje dla naszego zdrowia. Media ostrzegają rodziców, by ci poświęcali więcej uwagi swoim pociechom. Odpowiednia kontrola nad tym, co zamieszczają małoletni w internecie, może uchronić przed  tragedią. Nazwa całego wyzwania pochodzi od ''Tide'' - to nazwa amerykańskiego środka do prania. YouTube wydał już nawet oświadczenie, w którym potwierdza, że usunie nagrania  osób biorących udział w niebezpiecznym wyzwaniu. Podobno cała historia rozpoczęła się już w 2014 roku... W serwisie ''Onion" jego użytkownicy zaczęli dodawać zdjęcia kapsułek z pytaniem: czy masz ochotę to zjeść? W ten sposób wyobraźnia i pragnienie młodych ludzi zostało obudzone. Młodzież zaczęła odkrywać nowy smak wirtualnego świata...

Oczyszczające wyzwanie!

Kiedyś jeden z polskich idoli nastolatków śpiewał: ''Kolorowe sny, kiedy ja dotykam Ciebie. Zwariowany świat, kiedy w nas tańczy pragnienie''.  Z pewnością niektórzy wśród amerykańskich nastolatków też muszą mieć kolorowe sny, skoro degustują tak barwne ''smakołyki''. O tym, że na pewno w nich ''tańczy pragnienie'' świadczy już samo sięgnięcie po nowy, dotąd zupełnie nieznany ''specjał''. Należy jednak pamiętać, że taki ''przysmak'' lepiej jednak ograniczać, nawet jak jest ''taki amerykański'', kiedyś może się przecież skończyć...

 

Dlatego zamiast nagrywać film przegryzając kapsułki do prania, lepiej obejrzeć już jakąś znaną produkcję, która jest stworzona przez profesjonalistów. Zamiast smakołyków z pralni, proponujemy kubełek popcornu. Opcja kuchni dla młodych gniewnych to ''American Pie''! Jeśli już dyskutujemy o jedzeniu i filmach, to chyba nikt nie zna się na prawidłowej diecie jak bohaterka filmu ''Kogel-mogel II''. I trzeba podkreślić, że w menu, które skrupulatnie układała dla swojego ukochanego pieska, nie było żadnych amerykańskich kapsułek do prania! Poza tym, wiadomo, że obowiązki domowe to żadna przyjemność i kiedy widzimy taką kapsułkę, to od razu w naszej głowie pojawia się myśl: ''No nie, znowu muszę nastawić to przeklęte pranie''. A należy pamiętać o złotej zasadzie, która obowiązuje już od wieków: jedzenie musi być przyjemnością!

Zobacz także

POLECANE RADIA