Katarzyna Nosowska tym razem nie żartuje. Artystka namawia kobiety do przerwania domowego piekła...

Małgorzata Sawa
18.01.2018 14:58
Katarzyna Nosowska z zespołu Hey

Katarzyna Nosowska z zespołu Hey (JAKUB ORZECHOWSKI)

Słynna artystka na swoim instagramowym koncie porusza ważny temat. Zawsze jest czas na to, by przerwać domowe piekło, przypomina wszystkim kobietom. Sprawdź, jak znana piosenkarka przekonuje ofiary przemocy do ''walki'' o swoje życie!

Dane są przerażające, według informacji z 2016 roku udostępnionych na oficjalnej stronie Komendy Głównej Policji, aż 66 930 kobiet stało się ofiarami przemocy domowej w 2016 roku. Problem dotyczy również płci przeciwnej (o czym nie mówi się tak często), wśród ofiar znalazło się 10 636 mężczyzn. Na swoim instagramowym koncie piosenkarka umieszcza głównie śmieszne nagrania, w których tematyka dotyczy show-biznesu, urody czy relacji w związku... Ostatnio artystka jednak postanowiła wykorzystać popularność swojego konta, by zwrócić uwagę na bardzo istotny temat. Problem przemocy domowej, który porusza Nosowska w swoim nagraniu, jest niestety ciągle aktualny. Być może ten krótki filmik przekona ofiary do tego, że nie warto chronić swoich oprawców...

Dziewczyny, nigdy nie jest za późno, żeby zająć się sobą - podkreśla Katarzyna Nosowska

A ja żem jej powiedziała...

Pod nagraniem udostępnionym przez Katarzynę Nosowską znalazło się wiele pochlebnych komentarzy, fanom artystki spodobał się sposób, w jaki wokalistka próbuje dotrzeć do ofiar. 

Genialne!!! Szkoda, ze pokolenie naszych matek nie korzysta z Instagrama
Muszę to pokazać moim dziewczynom z grupy- świetne!!!
Często polska rzeczywistość... dziewczyny/kobiety/ludzie obudźcie się. Macie jedno życie!!! Pani Kasiu - SZACUN

Katarzyna Nosowska przywołała swoich obserwatorów do wielkiej dyskusji. Wśród komentarzy pojawiły się też historie z otoczenia fanów piosenkarki. Jedna z kobiet podała przykład z życia jej znajomej oraz historię, w której ofiarą przemocy był mężczyzna.

[...] była podduszana, kopana, wyzywana przez męża. Dopiero po 4 latach dosłownie uciekła i odważyła się poprosić o pomoc. Nie zapominajmy też o mężczyznach - oni też mogą być ofiarami przemocy. Kuzyn mojego męża był bity, wyzywany, oblewany wrzątkiem, oczerniany (jego żona potrafiła uderzyć samą siebie, otworzyć okno w ich pięknym domu i krzyczeć, że mąż ją próbuje zabić)

Jak widać po zakończeniu pożegnalnej trasy zespołu Hey, Katarzyna Nosowska nie zamierza osiąść na laurach i delektować się sławą. Jej profil śledzi ponad 120 tysięcy osób, to wielka szansa na to, że nagranie dotrze do wielu osób, które boryka się z podobnym problemem. Być może w niektórych przypadkach, nagranie nie trafi do nich bezpośrednio, a za pomocą znajomych, koleżanek czy przyjaciół. 

Przemoc w rodzinie

W ubiegłym roku szerokim echem odbiła się sprawa żony radnego PiS, Karoliny Piaseckiej. Udany przepis na małżeństwo według Rafała Piaseckiego miał być następujący: żona ma rano delikatnie budzić męża ze śniadaniem, wracać z pracy o 16.15, a o godzinie 17 podać mężowi ciepły posiłek. I oczywiście od 21 być do jego dyspozycji.

Były radny PiS Rafał PiaseckiByły radny PiS Rafał Piasecki Fot. Łukasz Antczak / Agencja Wyborcza.pl

Niestety ''idealna zasada'' na udane małżeństwo obejmowała też kary cielesne, które dość często mężczyzna wymierzał swojej żonie. Przemoc psychiczna, awantury spowodowane błahym powodem stawały się coraz częstszym elementem życia Karoliny Piaseckiej. Kobieta we własnym domu przechodziła piekło...

Ciszej mów, nie mam zamiaru wszystkich budzić, ty pedale. Nie płacz, k..., bo cię zaje...! Zabiję cię! Cały tydzień nic nie robisz, leniu śmierdzący. [...] recytuj, co zrobiłaś źle

Po ujawnianiu nagrań partyjni koledzy Rafała Piaseckiego zaczęli się od niego odcinać. W wyniku całej afery radny stracił stanowisko oraz wielu przyjaciół w świecie polityki.

Ja do tej pory ponad wszystko kocham żonę i kocham moje dzieci. Natomiast odnosząc się do samego nagrania: jest drastyczne. Ja bardzo przepraszam, przepraszam po raz wtóry moją małżonkę za to - mówił Piasecki

Po wypowiedzeniu ''przepraszam'', niestety radny dodał, że jego żona w całej tej sprawie nie jest bez winy. Piasecki twierdził, że kobieta go dyskredytowała i nie doceniała tego, co robi dla rodziny.

W tym przypadku dowody na to, że w rodzinie dochodzi do przemocy zostały ujawnione dzięki ofierze. Nagranie umieściła w internecie żona radnego, Karolina Piasecka. To kolejny dowód na to, że internet może stać się też narzędziem, które pomoże uratować komuś życie.

Zobacz także

POLECANE RADIA