Ed Sheeran splagiatował piosenkę?!

Małgorzata Sawa
18.01.2018 08:49
Ed Sheeran

Ed Sheeran (Ed Sheeran (fot. Facebook))

Ostatnie kilka miesięcy dla Eda Sheerana było naprawdę wielkim pasem sukcesów. Niestety ten incydent przerywał spokojną karierę Brytyjczyka. Czy utwór ''The Rest Of Our Life" to plagiat?!

Nagrody, czołowe miejsca na listach przebojów i wielkie uznanie fanów - głównie o tym do tej pory można było usłyszeć, jeśli mówiło się o Sheeranie. To muzyk, który nie przepada za skandalami. Ale to też nie pierwsze tego typu problemy słynnego artysty. Muzyk został już kiedyś pozwany o plagiat... Wtedy chodziło o kawałek ''Photograph''. W poprzednim przypadku cała sprawa zakończyła się ugodą. Niestety, dziś ponownie, podobny problem wraca do młodego wokalisty jak bumerang.

Popularna australijska wokalistka country, Jasmine Rae, może mieć przez Sheerana powody do niezadowolenia... Jej kawałek ''When I Found You'' z 2015 roku,  który napisała wspólnie z Seanem Carey’em and Beau Goldenem, stała się jednym z przedmiotów tego australijsko-brytyjskiego sporu między artystami.

 

Okazało się, że utwór ''The Rest Of Our Life'', Tima McGrawa i Faith Hill, popularnych amerykańskich artystów country, który pojawił się w 2017 roku jest bardzo podobny do piosenki Australijczyków. Należy podkreślić, że przy stworzeniu tego kawałka, Amerykanom pomagał Ed Sheeran.

 

 O całym podobieństwie australijscy artyści zostali poinformowanie przez jednego z fanów. Autorzy piosenki ''When I Found You'' postanowili wytoczyć Sheeranowi i amerykańskim muzykom country proces. Jeśli Australijczycy wygrają całą batalię sądową, dostaną 5 milionów dolarów odszkodowania. Artyści domagają się również  wycofania piosenki oraz tego, by zablokować jej rozpowszechnianie.

Co ciekawe, w całą sądową walkę związaną ze splagiatowaniem utworu nie angażuje się Jasmine Rae. Okazało się, że jej chłopak, który jest menadżerem marketingu w jednej z wytwórni muzycznych, promował kawałek ''The Rest Of Our Life'' w Australii.

 

O co tak naprawdę chodzi w całej tej sprawie?! Czy Ed Sheeran rzeczywiście mógł splagiatować piosenkę?!

Zobacz także

POLECANE RADIA