''Jeden z dziesięciu'' znika z TVP2 przez serial "Korona królów''?!

Małgorzata Sawa
16.01.2018 01:05
Jeden z dziesięciu

Jeden z dziesięciu (fot.Facebook/Jeden Z Dziesięciu)

Kultowy teleturniej TVP znika z anteny telewizyjnej dwójki. Decyzja jest podobno wynikiem prośby fanów nowego serialu TVP1, ''Korona królów''. Czy już wiadomo, co dalej z losami programu ''Jeden z dziesięciu''?!

Zmiany, zmiany i jeszcze raz zmiany... W Telewizji Polskiej ciąg dalszy wprowadzania nowych pomysłów. Od tego poniedziałku program "Jeden z dziesięciu" przestał być emitowany na antenie TVP2. Na szczęście to nie koniec najstarszego z teleturniejów emitowanych w Telewizji Polskiej. "Jesteśmy bliżej widza i jego przyzwyczajeń. Widzowie ''Korony królów'' prosili o przeniesienie teleturnieju...'' - podkreśla Jacek Kurski. Czy już wiadomo, kiedy i gdzie fani kultowego programu będą mogli go ponownie zobaczyć?!

Jacek Kurski. Taka jest wola widzów...

O tej dość istotnej zmianie w ramówce poinformował sam prezes Telewizji Polskiej, Jacek Kurski. "Jestem zdecydowanie za tym, żeby szanować przyzwyczajenia widzów, ale jednocześnie brać pod uwagę ich prośby. Cieszymy się z próśb widzów o emisję teleturnieju "Jeden z dziesięciu" na głównej antenie Telewizji Polskiej (...) Dzięki temu mamy w TVP1 spójną i pełną ofertę od "Teleexpressu" do "Wiadomości", a publiczność nie musi szukać swoich ukochanych pozycji w innych kanałach''. Od tego tygodnia znany teleturniej jest już nadawany w telewizyjnej Jedynce. By fanów programu nie ominęła ta bardzo ważna decyzja związana ze zmianą kanału, informacja została również podana na facebookowym profilu teleturnieju oraz w niedzielnym wydaniu ''Wiadomości''.

'Jeden z dziesięciu' TVP'Jeden z dziesięciu' TVP wiadomosci.tvp.pl

''Jeden z dziesięciu'' - przeniesienie prawdziwej legendy TVP

Teleturniej "Jeden z dziesięciu" jest produkowany przez Euromedia TV i TVP3 Lublin. Pierwszy odcinek programu Telewizja Polska wyemitowała 3 czerwca 1994 roku. Prowadzącym programu jest Tadeusz Sznuk, który był wielokrotnie nagradzany, prezenter ma m.in. tytuł Mistrza Mowy Polskiej oraz Diamentowy Mikrofon, nagrodę przyznawaną przez Zarząd Polskiego Radia. W każdym z odcinków bierze udział 10 zawodników, którzy mają po 3 szanse oraz 3 sekundy na odpowiedź. Niepodanie odpowiedzi lub wypowiedzenie takiej, która jest nieprawidłowa powoduje utratę szansy. Program ''Jeden z dziesięciu'' składa się z trzech etapów. Pytania dotyczą tak zwanej  ''wiedzy ogólnej''.

Jeden z dziesięciuJeden z dziesięciu Fot. ks.Maras | YouTube | Kadr

''Jeden z dziesięciu'' to najdłużej emitowany polski teleturniej. Do tej pory mogliśmy go oglądać na antenie TVP2.

Wierzymy, że pozostaną Państwo z nami. Obiecujemy, że program będzie Wam nadal dostarczał wiele emocji i pozytywnych wrażeń. Gościnnej Dwójce dziękujemy za te wszystkie lata

Na prośbę telewidzów, program znalazł się w pierwszym programie Telewizji Polskiej, o 18:55, czyli po serialu "Korona królów".

'Korona królów''Korona królów' Fot. Marcin Makowski / PAT

Czy według was przeniesienie programu ''Jeden z dziesięciu'' do TVP1 to dobra decyzja?!

Zobacz także

POLECANE RADIA