Składany smartfon? Samsung nie zwalnia tempa

Gabriela Polak
21.01.2018 21:37
Premiera Samsung Galaxy S8 i S8 Plus

Premiera Samsung Galaxy S8 i S8 Plus (fot. Bartłomiej Pawlak)

Podczas CES 2018 w Las Vegas, Samsung zaprezentował pierwszy w historii smartfon, który będzie można... złożyć. Najnowszy telefon południowokoreańskiej firmy to krok w przyszłość.

Południowokoreańska firma podczas targów odbywających się w Las Vegas prezentowała nie tylko telefony, ale również inteligentne telewizory, najnowszej generacji komputery oraz niespotykane wcześniej sprzęty gospodarstwa domowego. Wśród nich jednak znalazł się pierwszy na świecie składany smartfon.

Samsung Galaxy X - mikrotelefon z przyszłości

Choć składany smartfon jest obecnie jedynie prototypem, to Samsung potwierdził, iż jego produkcja rozpocznie się pod koniec bieżącego roku. O samym telefonie wiadomo stosunkowo niewiele. Panel ma mierzyć 7,3 cala, jego krzywizna wewnętrzna wyniesie 1R, zaś zewnętrzna - 5R. 

Ma on nosić nazwę Samsung Galaxy X.

 

Niemożliwe staje się możliwe

Choć firma Samsung nie mówi wiele i nie zdradza szczegółów swojego sukcesu, to według niepotwierdzonych informacji, tak duży poziom elastyczności smartfona udało się uzyskać dzięki zastosowaniu plastikowych materiałów do wyświetlacza.

Lepsi od Apple'a

Jeśli Samsung wprowadzi na rynek składany telefon, wówczas może wznieść się na wyżyny sukcesu i pobić nawet słynną markę Apple.

Zobacz także

POLECANE RADIA