Rozpoczął się przegląd filmowy przed galą, na której zostaną rozdane ORŁY 2018

Zofia Nacewska
14.01.2018 13:04
Plakat promujący Przegląd Filmów kandydujących do Nagród Polskiej Akademii Filmowej 2018

Plakat promujący Przegląd Filmów kandydujących do Nagród Polskiej Akademii Filmowej 2018 (https://www.facebook.com/pnforly/)

Na dwa i pół miesiąca przed rozdaniem Orłów 2018 rusza ich coroczny przegląd. W tym roku aż 59 filmów może strać się o nagrody Polskiej Akademii Filmowej w prestiżowym konkursie, który media ochrzciły "polskimi Oscarami".

Poznaj pretendentów do najbardziej prestiżowej polskiej nagrody filmowej

Zanim nadejdzie gala jubileuszowego XX. Rozdania Orłów, polscy kinomani mają szansę obejrzeć każdy z zakwalifikowanych do konkursu filmów podczas, tradycyjnego już, Przeglądu Orłów w kinie Iluzjon w Warszawie. Już od środy 10 stycznia w stolicy trwa święto polskiego kina. Do końca miesiąca będą się odbywać dwa lub trzy pokazy filmów dziennie. Po tych o godzinie 20.00 widzowie są zaproszeni do udziału w spotkaniach z twórcami oraz obsadą, a także wspólnych dyskusji. Harmonogram wszystkich seansów i innych atrakcji znajduje się na oficjalnej stronie internetowej Polskich Nagród Filmowych.

Jakie filmy będziemy mogli w tym roku zobaczyć w Kinie Iluzjon?

W trakcie trwania tegorocznego Przeglądu nie może zabraknąć filmów obsypanych już nagrodami. Jet to między innymi zdobywca Srebrnego Niedźwiedzia na Berlinale 2017 - „Pokot” Agnieszki Holland i Kasi Adamik, jak również laureat Europejskiej Nagrody Filmowej w kategorii Najlepszy film animowany – czyli produkcja Doroty Kobieli i Hugh Welchmana pt. „Twój Vincent”.

Widzowie będą mogli zobaczyć również „Człowieka z magicznym pudełkiem” Bodo Knoxa oraz „Najlepszego” – uznanego filmu Łukasza Palkowskiego. W Iluzjonie zobaczymy również bijące w 2017 roku rekordy popularności w polskich kinach: „Listy do M. 3” Tomka Koneckiego, „Sztukę kochania” w reżyserii Marii Sadowskiej, a także głośny debiut Piotra Domalewskiego„Cichą noc”. Z przyczyn technicznych nie odbędzie się pokaz "Botoksu" Patryka Vegi.

W trakcie spotkań po seansach swoją obecność na razie potwierdzili: Agnieszka Holland, Maria Sadowska, Agata Kulesza, Łukasz Palkowski, Bodo Kox, Kasia Adamik, Kamila Kamińska i inni.

Bilety można kupić w kasie kina Iluzjon, a także na jego stronie internetowej. Pokazy trwają do 31 stycznia. Nominacje do Orłów 2018 zostaną ogłoszone już 7 lutego, a gala finałowa została zaplanowana na 26 marca.

Więcej o:
Zobacz także

POLECANE RADIA