Najlepsi aktor i aktorka wszech czasów. Kim są?

Zofia Nacewska
14.01.2018 11:21
Program TV na sobotę 18.07: 'Czwarta władza' z Meryl Streep i Tomem Hanksem

Program TV na sobotę 18.07: 'Czwarta władza' z Meryl Streep i Tomem Hanksem (20th Century FOX)

Serwis Ranker.com przeprowadził plebiscyt na najlepszego aktora i aktorkę w historii kinematografii. Dzięki głosom 1,1 miliona użytkowników zwycięzcami zostali: Tom Hanks i Meryl Streep.

Dopiero co poznaliśmy laureatów Złotych Globów. Teraz cały świat czeka na zbliżające się wielkimi krokami Oscary 2018. W międzyczasie platforma Ranker.com, specjalizujący się w rankingach, dzięki głosom internautów wytypował najlepszych – aktora i aktorkę wszech czasów. Głosujący mogli wybierać z pośród żyjących i nieżyjących gwiazd kina, których oceniali na podstawie ich życiowego dorobku.

Kto stanął na podium?

Wśród aktorów najlepszym z najlepszych okazał się podwójny laureat Oscara, a trzykrotnie nominowany – Tom Hanks (znany między innymi z filmów: „Most szpiegów” 2015, „Zielona mila” 1999, i „Forest Gump” 1994). Drugie miejsce zdobył Al Pacino („Adwokat diabła” 1997, „Człowiek z blizną” 1983), a na trzecim, zaszczytnym miejscu na podium stanął Robet de Niro („Poradnik pozytywnego myślenia” 2012, „Przebudzenia” 1990).

Najlepszą aktorką została wytypowana Meryl Streep, która zasłużenie, już 17 razy została nominowana do Oscara, a trzykrotnie udało jej się zdobyć najważniejszą nagrodę filmowego świata („Żelazna dama” 2011, „Wybór Zofii” 1982 oraz „Sprawa Kramerów” 1979). Tuż za nią uplasowały się Cate Banchett (Blue Jasmine” 2013 i „Aviator” 2004) oraz Audrey Hepburn (Śniadanie u Tiffany'ego” 1961, „Rzymskie wakacje” 1953).

W pierwszej dziesiątce plebiscytu znalazły się też takie sławy jak: Vivien Leigh, Helen Mirren, Bette Davis, Jack Nicholson, Marlon Brando oraz Morgan Freeman. Pełne zestawienie znajduje się na oficjalnej stronie serwisu.

Dwójka najlepszych razem już w lutym w polskich kinach

Nie kto inny, ale właśnie Tom Hanks i Meryl Streep wcielają się w głównych bohaterów w nowej produkcji Stevena Spielberga„Czwarta władza”.  Film przedstawia walkę dziennikarzy gazety "The Washington Post" Katherine Graham (Streep) i Bena Bradlee (Hanks) o publikację tzw. Papierów z Pentagonu, które były dowodem na kłamstwa amerykańskiego rządu na temat zaangażowania USA w konflikt w Wietnamie. Polska premiera już 16 lutego 2018 r.

 
Zobacz także

POLECANE RADIA