Nie macie czasu dla siebie? Czytająca sowa zadba o Wasze dzieci

Gabriela Polak
12.01.2018 16:13

Fot. 123RF

Czytająca sowa to robot, który pozwoli rodzicom odetchnąć, a dzieci - przenieść do świata bajek.

W trakcie targów CES 2018, oficjalnie zaprezentowano czytającą sowę - robota, który - jak sama jego nazwa wskazuje - wygląda jak mała sówka i zastępuje rodziców w ich codziennych obowiązkach czytania dzieciom bajek. 

Czytająca sowa pozwoli rodzicom odpocząć, a dzieciom - rozwinąć wyobraźnię

Luka, bo tak nazwano robota-sowę, jest przeznaczona dla dzieci od drugiego do ósmego roku życia. Czytająca sowa została stworzona z myślą o najmłodszych, a także ich rodzicach. Ma ona zachęcić maluchy do nauki czytania. Co więcej - robot nie tylko zajmie dzieci i przeczyta im bajkę do snu, ale również odciąży często zmęczonych rodziców i umożliwi im znalezienie paru chwil dla siebie.

O sowie wypowiedział się odpowiedzialny za stworzenie czytającego robota, Jiawei Gu:

Czasem rodzice nie mają czasu na czytanie dzieciom bajek, ale teraz, nawet jeśli dzieci zostaną same, będą mogły słuchać opowiadań

Warto dodać, że Luka - wiodąc swoimi dużymi oczami za tekstem - moduluje swój głos, tak aby zachęcić najmłodsze pociechy do wsłuchania się i zainteresowania bajką.

Przyjemny wygląd robota, a także duże, pomarańczowe oczy sowy zostały zaprojektowane, aby Luka miło kojarzył się dzieciom, a te chciały spędzać z nim wieczorne chwile.

Czytająca sowa zapamięta nawet 50 tysięcy bajek!

Czytająca sowa zapamięta nawet pięćdziesiąt tysięcy książek z obrazkami dla najmłodszych. Dzięki temu, bajki nie będą się powtarzać, a dzieci nie znudzą się wciąż powtarzanymi tekstami.

Za pomocą czytającej sowy, rodzice poczują, że ich obowiązek opowiadania dzieciom bajek przed spaniem został spełniony. Robot przeczyta bajkę i sprawi, że dzieci zasną jeszcze przed jej końcem. W ten sposób, rodzice będą mogli odpocząć, znaleźć czas tylko dla siebie, jednocześnie nie martwiąc się o maluchy i ich bezpieczeństwo. Z całą pewnością będą zajęte słuchaniem Luki i jej niekończących się opowiadań.

Czytająca sowa Luka trafi do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych jeszcze w tym roku, w marcu, a jej koszt wyniesie 149 dolarów.

Zobacz także

POLECANE RADIA