PETARDA! Gary Oldman jako Winston Churchill tańczy jak James Brown! [WIDEO]

Kinga Dereniowska
11.01.2018 18:08
Gary Oldman - Złote Globy 2018. Beverly Hills, 7 stycznia 2017

Gary Oldman - Złote Globy 2018. Beverly Hills, 7 stycznia 2017 (Fot. Jordan Strauss/AP)

To zadanie na pewno nie należało do najłatwiejszych. Gary Oldman, nawet ucharakteryzowany jako poważny Winston Churchill, nie mógł sobie odmówić kilku tanecznych ruchów w stylu Jamesa Browna.

Możemy się tylko tego domyślać ale dzikie ruchy w tym kostiumie chyba nie były zbytnio wygodne… Ale nie ma nic, czemu Gary Oldman by nie sprostał. Jego taniec to istna petarda!

Gary Oldman i niezliczona liczba cygar

Oldman wcielił się w rolę premiera Wielkiej Brytanii, na potrzeby filmu "Czas Mroku" (eng. "The Darkest Hour"). Film zbiera bardzo dobre recenzje, a aktor w niedzielę odebrał za swoja rolę, Złotego Globa. Ale nie tylko to jest imponujące. Liczba cygar, które musiał wypalić w filmie jest oszałamiająca. Już sam budżet zaplanowany tylko na cygara, może przyprawiać o zawał serca. Z dymem poszło jakieś dziesięć tysięcy dolarów, bo przecież premier nie może palić byle czego (taniego czy podrobionego). A skoro już twórcy filmu się sporo wykosztowali, to Gary musiał palić je naprawdę. Palił ich tak dużo, że był bliski zatrucia nikotyną!

Choć wydawać by się mogło, że Gary Oldman wiele poświęcił dla tej roli, nie jest to odosobniony przypadek. W większości swoich filmów aktor bardzo stara się, aby jak najlepiej oddać charakter odgrywanej postaci.

Czy to oznacza, że Winston Churchill w interpretacji Garego Oldmana, lubiał się zabawić?

 

Zastawiamy się też, co musiało dziać się na planie, że aktor postanowił dąć ten świetny występ?

Gary Oldman jako premier Wielkiej Brytanii

Najnowszy film Garego Oldmana opowiada o  pierwszych dniach II wojny światowej, gdy Francja chyli się ku upadkowi, a Wielka Brytania stoi przed widmem rychłego najazdu wojsk niemieckich. Gdy armia nazistów wydaje się niepowstrzymana, a na plażach Dunkierki stacjonują wojska alianckie, przyszłość Europy Wschodniej jest w rękach nowo wybranego premiera Wielkiej Brytanii – Winstona Churchilla. Manewrując między politycznymi rywalami, musi dokonać ostatecznej decyzji: negocjować z Hitlerem i ocalić naród brytyjski przed przerażającymi skutkami wojny albo wezwać lud do walki, narażając na niespotykane dotąd niebezpieczeństwo…

 
Więcej o:
Zobacz także

POLECANE RADIA