Tak brzmi Black Eyed Peas bez Fergie

Mateusz Mochnaczewski
11.01.2018 11:50
Black Eyed Peas

Black Eyed Peas (www.facebook.com/blackeyedpeas/photos)

Muzyczne trio z Los Angeles, zaprezentowało nowy utwór, który zupełnie zrywa z jego dotychczasowym wizerunkiem. "Street Livin'" to powrót do korzeni grupy i bardzo wyraźny sygnał, którego adresatem jest prezydent Stanów Zjednoczonych, Donald Trump.

Jeśli po najnowszym numerze Black Eyed Peas, spodziewaliście się popowego hiciora, to musimy Was zmartwić. „Street Livin'” w żaden sposób nie przypomina, największych przebojów grupy, która po dołączeniu do zespołu wokalistki Fergie, zaczęła święcić swoje triumfy. „Where is the Love”, „I Gotta Feeling”, „Pump It” czy „Boom Boom Pow” to już przeszłość. Panowie z Black Eyed Peas postanowili wrócić do czasów, gdy dopiero zaczynali karierę i skupić się na kawałkach utrzymanych w klimacie alternatywnego hip-hopu. Taki też jest ich najnowszy numer „Street Livin'”, którego możecie posłuchać poniżej.

 

Black Eyed Peas i Eminem walczą z systemem

Na początku grudnia zeszłego roku, Eminem zaprezentował utwór „Untouchable”, który został wymierzony przeciwko Stanom Zjednoczonym Donalda Trumpa. Nie jest tajemnicą, że raper nie przepada za obecnym prezydentem swojego kraju, o czym mieliśmy okazję przekonać się już wcześniej (możecie o tym przeczytać tutaj). Teraz do grona artystów, którzy poprzez muzykę chcą pokazać swoje niezadowolenie z rządów Trumpa, dołączyli Will.i.am., Taboo i Apl.de.ap. Ich najnowszy kawałek „Street Livin'”, to swoista rozprawa, której zadaniem jest zwrócenie uwagi na takie problemy, jak nadużywanie siły i władzy przez policję, notoryczne gwałcenie praw człowieka, stosowanie kary śmierci i pracy niewolniczej.

The Black Eyed Peas znowu triem

W czerwcu zeszłego roku, Fergie ogłosiła rozstanie ze swoją macierzystą grupa, dzięki której udało jej się zaistnieć w muzycznym światku. Artystka postanowiła skupić się na karierze solowej i drugim albumie, „Double Dutchess”, który ukazał się we wrześniu 2017 roku. Opuszczenie The Black Eyed Peas oznaczało, że Will.i.am, Taboo i Apl.de.ap, ponownie stali się triem, choć dość szybko w mediach pojawiła się informacja, jakoby miejsce wokalistki grupy, miała zająć Nicole Scherzinger. Tak się jednak nie stało, mimo kilku wspólnych występów. Raperzy zgodnie podkreślają, że nie wykluczają współpracy z Fergie w przyszłości.

Zobacz także

POLECANE RADIA