G-Eazy też odcina się od H&M

Kinga Dereniowska
11.01.2018 07:23
G-Eazy

G-Eazy (https://www.facebook.com/G.Eazy/photos/)

G-Eazy ogłosił we wtorek, że kończy swoją współprace z marką odzieżową H&M, tuż przed wypuszczeniem swojej lini urań dla sklepu.

Jest to reakcja rapera na ostatnie wydarzenia. Przypomnijmy, że H&M jako modela do zaprezentowania zielonej bluzy z napisem “Coolest Monkey In The Jungle”, wybrało czarnoskórego chłopca. Po zobaczeniu zdjęcia, ze współpracy z marką, zrezygnował również The Weekend.

G-Eazy o swojej decyzji poinformował na instagramie, gdzie  opublikował rysunek chłopca w zielonej bluzie ale z małą, ważną różnicą. Zamiast rasistowskiego sloganu, na bluzie widnieje napis “Coolest King in the World”. Na głowie domalowano mu też koronę.

Obok rysunku, napisał:

Przez te wszystkie miesiące byłem naprawdę podekscytowany moją nadchodzącą linią i współpracą z H&M. Niestety, po zobaczeniu tego niepokojącego obrazka wczoraj, moje emocje związane z nasza globalna kampanią szybko wyparowały, i w tym momencie postanowiłem, że nasza współpraca musi się skończyć.

Raper jest zdumiony, że żaden z zaangażowanych w projekt ludzi (stylistów, fotografów), nie zauważył w tej kampanii nic dziwnego. 

Ubrania sygnowane przez rapera, miały się pojawić w sklepach H&M pierwszego marca.

Zobacz także

POLECANE RADIA