The Black Eyed Peas powraca! Kogo brakuje?

Kinga Dereniowska
11.01.2018 15:25
The Black Eyed Peas jako trio.

The Black Eyed Peas jako trio. (https://www.facebook.com/blackeyedpeas/photos/)

W końcu się doczekaliśmy! Po siedmiu latach The Black Eyed Peas wracają! Właśnie wydali swój nowy singiel. Ale, chwila. Gdzie jest Fergie?

Kawałek nazywa się "Street Livin” i miksuje melancholijne jazzowe granie z typowym flow zespołu. Ale to, co jest przebija się na pierwszy plan to polityczne zaangażowanie will.i.ama, apl.de.apa i Tabloo.

Imigracja, przemoc z użyciem broni, czy policyjna brutalność. „Street Livin'” porusza tematy, o których coraz głośniej zaczyna dyskutować się w USA.

Najnowszy singiel wydany przez trio to bardzo mocne uderzenie. Grupa nie wydała nowej płyty od czasu albumu „The Beginnimg”, czyli w 2010 roku. Rok temu zespół ogłosił, że Fergie skupia się na swojej solowej karierze i zawiesza działalność w The Black Eyed Peas. Jej drugi album „Double Dutchess”, doceniany przez krytyków, usłyszeliśmy we wrześniu poprzedniego roku. Pojawiały się też  informacje, że Fergie ma zastąpić w zespole Nicole Scherzinger.

Wokalistka nie zawiesza broni. Fergie powiedziała, że z przyjemnością dołączyłaby do kolegów, przy nagrywaniu nowej płyty.

Nigdy nie opuściłam The Black Eyed Peas. Nigdy oficjalnie się nie rozstaliśmy, mogę powiedzieć, że mamy po prostu przerwę. Jesteśmy rodziną.  Oni są jak moja zawodowa rodzina. A to jest na zawsze. Szczerze mówiąc, byłabym przeszczęśliwa mogąc robić mój album, krążek z Black Eyed Peas, być w dwóch trasach koncertowych i jeszcze do tego mieć kolejne dziecko. Tylko, że nie ma na to wystarczająco godzin w ciągu dnia.

Z uwagi na brak czasu, wokalistka musi skupić się na priorytetach. A z jej wypowiedzi wynika, że są one inne niż jej działalność w Black Eyed Peas... Oby tylko potem nie płakała nad rozlanym mlekiem!

 
Zobacz także

POLECANE RADIA