Młody Polak nagrał gitarową wersję hitu "Havana"

Sandra Zakrzewska
09.01.2018 20:15
Camila Cabello

Camila Cabello (https://www.facebook.com/camilacabello/)

"Havana" to międzynarodowy przebój amerykańskiej wokalistki Camili Cabello. W sieci krąży mnóstwo coverów tego hitu. Zobaczcie jak brawurowo wykonał ten utwór Kuba Jurczak!

Camila Cabello i jej "Havana" w stylu fingerstyle

"Fingerstyle" to technika, która polega na imitowaniu całego zespołu muzycznego na jednej gitarze. Podczas gry naśladuje się elementy perkusji, linii basu, harmonii i melodii prowadzącej w jednym czasie na gitarze akustycznej. To właśnie w ten sposób Kuba Jurczak wykonał hit "Havana". Cover utworu Camili Cabello wyświetlony został już ponad 10 tysięcy razy.

 

Kim jest Kuba Jurczak, autor coveru piosenki "Havana"?

Występ Kuby Jurczaka mogliśmy oglądać w programie telewizyjnym „Must Be The Music”. Wykonał tam utwór "The Crank" z repertuaru Piotra Resteckiego. Za swój występ od jurorów dostał cztery razy "tak".

 
Moja przygoda z muzyką zaczęła się jakieś 5 lat temu. Można powiedzieć, że przyśniła mi się gitara i taki był tego początek. W tym samym czasie w telewizji trwała pierwsza edycja Must Be The Music, której finalistą był Piotr Restecki. Mój gitarowy mentor to jeden z najlepszych gitarzystów "fingerstyle". Po obejrzeniu jego występów bylem jeszcze bardziej skłonny do nauki gry na tym instrumencie. Jestem samoukiem, nie znam nut, można powiedzieć ze internet nauczył mnie w jaki sposób trzymać gitarę. Wracając do Piotra Resteckiego to od dwóch lat czuwa nad moją gitarową drogą. Pobieram u niego lekcje mistrzowskie - opowiadał Kuba Jurczak. 
Zobacz także

POLECANE RADIA