Przyjaciel Cobaina ujawnia pierwsze nagrania zespołu Nirvana

Sandra Zakrzewska
09.01.2018 15:55
Kurt Cobain

Kurt Cobain (Mat. promocyjne)

To prawdziwy skarb dla fanów zespołu Nirvana. John Purkey opublikował na platformie YouTube nagrania czterech demo, które jak mówi dał mu sam Kurt Cobain.

Nirvana to jeden z najważniejszych zespołów w historii rocka. Kurt Cobain wraz z kolegami zyskali status legend, mimo, że zespół działał tylko siedem lat i wydał jedynie trzy albumy studyjne. Skromna oficjalna dyskografia sprawia, że fani zespołu przykładają szczególną uwagę do każdej nowej publikacji, licząc na nieznane wcześniej domówki lub nagrania koncertowe.

Nirvana w latach osiemdziesiątych

Najcenniejsze są nagrania, które pochodzącą z lat osiemdziesiątych, kiedy Nirvana była dobrze zapowiadającym się zespołem lokalnej sceny undergroundowej. Co jakiś czas możemy posłuchać nieznanych nagrań, jednak w takich ilościach jak te udostępnione przez Johna Purkeya, nie zdarzają się często. John Purkey, muzyk z Waszyngtonu, mówi, że Kurt Cobain osobiście dał mu kasety, które zawierają ponad dwie godziny materiału, w tym między innymi nagrania demo z sesji do albumów „Bleach” i „Nevermind”. Zarejestrowany materiał demo jest tym ciekawsze, że pochodzi sprzed dołączenia do zespołu Dave’a Grohla, więc na perkusji grają Dave Crover i Chad Channing

To pierwsze nagranie, które dał mi Kurt. Jakość nagrania nie jest idealna, ale nie jest najgorzej. Spokojnie można posłuchać. - mówi John Purkey

John Purkey opowiada liderze zespołu Nirvana

Muzyk z Washingtonu, przyjaciel Kurta Cobaina oprócz nagrań demo zespołu Nirvana opublikował także filmik, w którym opowiada o zespole, taśmach i swojej relacji z Kurtem Cobainem.

Posłuchajcie nagrań poniżej.

 
 
 
 
 
Zobacz także

POLECANE RADIA