Doda oskarża TVN o blokowanie jej występu podczas Finału WÓŚP

Zofia Nacewska
09.01.2018 09:00
Doda - Festiwal w Opolu 2017

Doda - Festiwal w Opolu 2017 (http://pl.doda-music.com/)

26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już w najbliższa niedzielę, ale bez Dody (Doroty Rabczewskiej). Na Facebooku wokalistka opublikowała post, w którym, zarzuca, że stacja TVN stara się "ocenzurować jej osobę" nie dając jej ani chwili na wizji podczas aukcji z okazji tegorocznego Finału WÓŚP. Piosenkarka, która od wielu lat co roku wspiera akcję nie ukrywa, że zachowanie WÓŚP i TVN-u ją uraziło.
  1. Doda wykluczona przez TVN?

Doda, która jak mówi, w grudniu spotkała się ze sztabem WÓŚP, chciała na tegoroczną aukcję przekazać sukienkę, którą miała na sobie podczas wykonania „Niech żyje bal” na Festiwalu w Opolu 2017.

Teraz została poinformowana, że TVN nie zgadza się na transmisję tej aukcji. W swojej wypowiedzi na Facebooku nawiązała do głośnego konfliktu i wygranego procesu z prezenterką TVNAgnieszką Woźniak-Starak, która oskarżyła Dodę o pobicie.

Czy naprawdę animozje z "prezenterką" Agnieszką, która przegrała proces - a sąd uniewinniając mnie, dał jasny dowód na jej kłamstwa - są ważniejsze niż ten szczytny cel?! Czy fakt, że stacja uwierzyła w te oszczerstwa i mnie ocenzurowano ma odbijać się na potrzebujących? Czy pomoc innym jest mniej ważna niż układ w TVN? Rozumiem, że dany mi „ban” uniemożliwia te 30 sekund, które sztab chciał poświęcić mi na antenie? Szkoda, że nie działało to podobnie w kwestii materiałów godzących w moje dobre imię.

Doda nawiązała również do tej sytuacji publikując nowy post na Instagramie.

WÓŚP starała się załagodzić sytuację

W odpowiedzi na ostre słowa Dody, Sztab WÓŚP chciał załagodzić sytuację wskazując na nieporozumienie. Fundacja zaznaczyła, że aukcja i obecność na antenie TV to dwie różne sprawy. Zaznaczyła, że teraz, na kilka dni przed Finałem, scenariusz programu TV jest już zamknięty i niestety nie dadzą rady uwzględnić w nim wokalistki.

Mamy nadzieję, Doda, że pozostaniesz z nami do końca świata i jeden dzień dłużej i spotkamy się w studiu na następnym Finale.

WÓŚP podziękowała piosenkarce za pomoc i wsparcie ich aukcji. Jedocześnie wyraziła nadzieję, że Doda nadal będzie w przyszłości chciała „grać” dla Orkiestry, a także zaprosiła ją do studia w następnym Finale.

Mimo tych zapewnień, Doda nie dała się przekonać i była rozgoryczona oraz zawiedziona całą sytuacja. Mimo tego, jak sama powiedziała „cel i idea jest najważniejsze” i dlatego nadal będzie wspierać Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, a w czasie Finału akcji 14 stycznia zagra na rzecz Fundacji koncert w Kielcach.

Więcej o:
Zobacz także

POLECANE RADIA