"Korona królów" po amerykańsku... Tak mogłaby wyglądać superprodukcja TVP! [WIDEO]

Mateusz Mochnaczewski
08.01.2018 17:46
Korona królów

Korona królów (fot. Marcin Makowski)

Jedna z najgorętszych premier tego roku, już bije rekordy popularności. Mimo to, wielu widzów ma dość dużo zastrzeżeń względem produkcji, która miała być polską odpowiedzią na "Grę o Tron" i "Wspaniałe stulecie". Zobacz jak wyglądałaby "Korona królów", gdyby zabrali się za nią Amerykanie...

Serial „Korona królów” czyli duma Jacka Kurskiego i TVP

Polska Gra o tron i „Wspaniałe stulecie” w jednym... Nowy serial Telewizji Polskiej, miał być jej największą produkcją historyczną od ponad 30 lat. I rzeczywiście trzeba przyznać, że pod wieloma względami tak jest. Tyle tylko, że te „względy”, są raczej mało pochlebne, a jedynych pozytywów w serialu, potrafi doszukać się jego główny inicjator, Jacek Kurski.

Wyniki „Korony królów” świadczą o tym, co podejrzewałem od dawna - u widzów jest głód polskich opowieści, polskich bohaterów, polskiej historii i narracji. Po latach emisji tureckich i niemieckich seriali historycznych takich jak „Nasze matki, nasi ojcowie” zaczynamy wypełniać lukę. Wielu widzów z tej telenoweli dowie się, że był taki król jak Kazimierz Wielki, który odbudowywał Polskę – stwierdził w rozmowie z portalem wirtualnemedia.pl prezes TVP.

Jak widać Jacek Kurski w dalszym ciągu pęka z dumy... Widzowie jednak są bezlitośni i nie pozostawili nawet suchej, na największej od lat produkcji TVP. „Korona królów” kosztuje nas, około 200 tysięcy złotych za odcinek! Nie bez powodu napisałem nas, bo chyba nikt nie ma wątpliwości, kto płaci za tę żenującą telenowelę. Telenowelę, która w prosty i przystępny sposób, powinna przybliżyć Polakom historię Piastów. Jednak już po pierwszych odcinkach okazało się, że polska „Gra o tron” zawiła jest nie mniej, niż myśli posła Suskiego, a grą aktorską idealnie wpasowuje się w trend polskich seriali z „Klanem” i „M jak Miłość” na czele... Śmierć Ryśka, czy zabójcze kartony, to przy niektórych scenach z „Korony królów” istny majstersztyk aktorski, zasługujący na miano co najmniej Złotego Globu. Zresztą zobaczcie sami.

 

„Korona królów” po amerykańsku

„Gra o tron” to jedna z najdroższych produkcji telewizyjnych w historii. Jej budżet to ok. 10 milionów dolarów na odcinek, czyli 200 razy więcej, niż w przypadku serialu TVP. Jednak nawet bez wielkich pieniędzy, można zrobić coś przyzwoitego, czego nie powstydziliby się za Oceanem. Pokazał to ostatnio znany youtuber Cyber Marian, który zmontował własną wersję trailera „Korony królów”. Naszym zdaniem całość naprawdę daje radę, wciąga i wręcz zachęca do dalszego oglądania, czego niestety nie można powiedzieć o oryginale.

 
Zobacz także

POLECANE RADIA