Madonna zbuduje nowe szkoły w...

Małgorzata Sawa
08.01.2018 09:17
Madonna na Marszu Kobiet w Waszyngtonie, styczeń 2017

Madonna na Marszu Kobiet w Waszyngtonie, styczeń 2017 (Erin Scott / Polaris/East News)

Królowa popu nie przestaje zaskakiwać od lat... Znana amerykańska gwiazda chce ponownie zbudować szkoły dla dzieci z Malawi. Jakie są konkretne plany słynnej piosenkarki?!

Już 2006 roku wraz z Michaelem Bergiem, który jest jednym z prezesów Centrum Kabały, znana artystka stworzyła fundację Raising Malawi. Zadaniem organizacji było  ofiarowanie Malawi pomocy. Zbudowanie szkoły Raising Malawi Academy for Girls było jednym z pierwszych planów fundacji. Niestety pomimo wielkich planów, przygotowania terenu  oraz eksmisji miejscowej ludności, projekt nie został zrealizowany. Na szczęście znana artystka nie zapomniała o tym, że obiecała pomoc tamtejszej ludności. Madonna uznała, że pomoże mieszkańcom na większą skalę. Piosenkarka zdecydowała się otworzyć sieć szkół średnich dla dziewcząt oraz chłopców.

Zacznijmy od 2018 r.! Wyzywam was wszystkich, abyście wstali, zjednoczyli się... [...] W tym roku zaczniemy od zbudowania 4 zupełnie nowych szkół w dystrykcie Kasungu w Malawi z RaisingMalawi i BuildOn !! To łącznie 14 szkół, które pomogą tysiącom dzieci zdobyć wykształcenie, na które tak słusznie zasłużyli

Znana artystka nie ogranicza się jedynie do pomocy na odległość... Wokalistka adoptowała już czworo dzieci z Malawi, dwóch chłopców oraz siostry bliźniaczki. Madonna to słynna amerykańska gwiazda sceny muzycznej. Jej płyty sprzedają się w milionowych nakładach. Artystka w błyskawicznym tempie stała się ikoną popkultury. Do jej znanych utworów należą, m.in.: ''Like A Prayer'',''Vogue'' oraz ''Hollywood''.

 
Zobacz także

POLECANE RADIA