Lana Del Rey pozwana o plagiat przez znany zespół!

Małgorzata Sawa
08.01.2018 08:22
Lana del Rey

Lana del Rey (facebook.com/lanadelrey)

Słynna amerykańska piosenkarka, znana z utworów ''Born To Die'' oraz ''Video Games'' została pozwana o plagiat. Brytyjska grupa rockowa twierdzi, że nowy utwór wokalistki zawiera wiele elementów ich wielkiego hitu.

Najbliższe miesiące mogą być naprawdę trudne dla znanej wokalistki... Amerykańska piosenkarka została posądzona o plagiat. Zespół Radiohead uważa, że utwór ''Get Free'' jest bardzo podobny do ich kultowego kawałka zatytułowanego ''Creep''.

 

Cały incydent został już nawet potwierdzony przez Amerykankę. Czego żądają muzycy słynnego zespołu w ramach zadośćuczynienia od Lany Del Rey?!

Wiem jednak, że na 100 procent moja piosenka nie była zainspirowana “Creep”. Radiohead twierdzą, że tak było. Chcą 100 procent praw wydawniczych. Zaproponowałam 40 procent, ale oni upierają się przy 100. Ich adwokaci są nieugięci, więc będziemy musieli spotkać się w sądzie

Radiohead to jedna z najsłynniejszych brytyjskich grup rockowych, zespół powstał w 1985 roku. W skład grupy wchodzą: Thom Yorke (wokal, gitara, instrumenty klawiszowe), Ed O’Brien (gitara, wokal), Colin Greenwood (gitara basowa, instrumenty klawiszowe), Jonny Greenwood (gitara, instrumenty klawiszowe) oraz Phil Selway (perkusja).

Radiohead tuż przed wydaniem 'OK Computer'. Czerwiec 1997 rokuRadiohead tuż przed wydaniem 'OK Computer'. Czerwiec 1997 roku JIM STEINFELDT, mat.prasowe Capitol Records

 Muzycy poznali się w szkole, w Abingdon School. Artyści na początku swojej działalności zostali nawet obciążeni finansowo przez dyrektora placówki za używanie sali prób w niedzielę. W1993 roku ukazał się ich debiutancki album zatytułowany ''Pablo Honey'', na którym znalazł się ich kultowy utwór pt. ''Creep''. Podobno kawałek powstał, dzięki pewnej dziewczynie, którą  Thom Yorke ujrzał podczas jednego z występów Radiohead. Na jednym ze spotkaniu z producentami grupy, muzycy zagrali ''Creep''. Początkowo piosenka został uznana za cover, dopiero po tłumaczeniach artystów producenci uznali, że kawałek ''Creep'' zostanie singlem promującym debiutanckiego albumu tej brytyjskiej grupy.

 

Czy według Was grupa Radiohead ma rację?! Utwór ''Get Free'' jest naprawdę bardzo podobny do kultowego kawałka ''Creep''?!

Zobacz także

POLECANE RADIA