Nowy serialowy "Wiedźmin" ma budzić tylko pozytywne zaskoczenie?

Zofia Nacewska
07.01.2018 11:31
Wiedźmin / Fot. materiały prasowe

Wiedźmin / Fot. materiały prasowe (https://http://cojestgrane24.wyborcza.pl/)

Polska realizacja "Wiedźmina" z 2002 r. wielu zawiodła, a w fanach sagi Andrzeja Sapkowskiego pozostawiła niesmak. Jednak odpowiedzialny za produkcję nowej ekranizacji Netflix uspokaja.

Odpowiedź Netfliksa na niepokój fanów "Wiedźmina"

Gdy kilka miesięcy temu Netflix oficjalnie ogłosił, że rozpoczyna pracę nad „The Witcher” („Wiedźmin”) od razu pojawiły się głosy niepokoju. Wielu fanów martwi się, czy producentom odpowiedzialnym za serial uda się oddać mroczny klimat i charakter opowieści Sapkowskiego. W odpowiedzi na to showrunnerka „Wiedźmina” - Lauren Schmidt Hissrich zamieściła tweet, w którym zapewnia, że serialowa ekranizacja spełni oczekiwania widzów i „nie rozmyje” literackiego pierwowzoru.

Na swoim Twitterze regularnie publikuje również posty związane z przygotowaniami i pracą nad scenariuszem serialu.

Lauren Schmidt Hissrich pracowała dla Netfliksa przy innych znanych serialowych produkcjach takich jak „Daredevil” (2015-) czy „The Defenders” (2017-).

Polacy zaangażowani do produkcji serialu

Sam Andrzej Sapkowski, który do projektu Netfliksa został zaangażowany jako konsultant, jest zadowolony ze współpracy z platformą i zespołem, który ma ożywić jego bohaterów. Jak sam powiedział:

Cieszę się, że Netflix stworzy adaptację moich opowiadań dla fanów, zachowując wierność materiałowi źródłowemu i motywom, pisaniu, których poświęciłem ponad trzydzieści lat.

Ponadto do projektu Netfliksa został zaangażowany Tomasz Bagiński – polski reżyser nominowany do Oscara za krótkometrażowy film animowany "Katedra" (2002) oraz nagrodzony nagrodą BAFTA za "Sztukę spadania" (2004). Na razie krąży informacja, że Polak ma reżyserować co najmniej jeden odcinek w każdym sezonie. Bagiński miał początkowo również reżyserować filmową adaptację „Wiedźmina”, zanim projekt przekształcił się w serial.

Co dalej?

Mimo, że wokół tego tematu krąży wiele spekulacji, na razie nic nie wiadomo o obsadzie serialu. Krążące po sieci nazwiska, to na razie "fanowska lista marzeń". Nie znana jest również dokładna premiera serialowego „Wiedźmina”. Netflix jednak utrzymuje, że serial pojawi się na platformie w 2018 r.

Zobacz także

POLECANE RADIA