Kto pojedzie na Eurowizję 2018 ? Ruszyła karuzela nazwisk

Sandra Zakrzewska
05.01.2018 15:37
Sławomir

Sławomir (Instagram/slawomir_gwiazda_rock_polo)

Eurowizja 2018 zbliża się wielkimi krokami. Do 1 lutego 2018 roku
Telewizja Polska przyjmuje zgłoszenia do krajowych preselekcji. W sieci pojawia się coraz więcej potencjalnych kandydatów.

W dniach 8 – 12 maja 2018 roku w Lizbonie odbędzie się 63. Konkurs Piosenki Eurowizji. W całej Europie ruszyły poszukiwania odpowiednich kandydatów dla poszczególnych krajów. Nie inaczej jest w Polsce, gdzie ruszyła karuzela nazwisk.

„Miłość w Zakopanem” na Eurowizji ?

W związku z ogromną popularnością jaką cieszy się samozwańczy twórca muzyki rock polo, fani domagają się aby to właśnie Sławomir reprezentował Polskę w konkursie Eurowizji. Artysta nie neguje tego pomysłu, jednak nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji.

Dostałem ok. 100 tys. takich propozycji od fanów. Można je przeczytać na naszym kanale YouTube. Wiem, że jeśli wystartuję - będą na mnie głosować. Miałbym spore szanse, ponieważ wielu moich fanów mieszka poza granicami ojczyzny
 

Po premierze utworu "Don't Poison Your Heart" Michała Szpaka coraz śmielej mówi się o jego powrocie na eurowizyjną scenę. Artysta jednoznacznie nie zdementował plotek o ponownym reprezentowaniu Polski w konkursie Eurowizji.

Nie potrafię odpowiedzieć ci na to pytanie, dlatego, że ja nie podjąłem decyzji, że chciałbym jechać na Eurowizję po raz kolejny. To wszystko jest w jakimś takim zawieszeniu i być może będzie tak, że jeśli poczuję, że numer, z którym startuję, który jest w moich rękach jest tak dobry, że będę miał świadomość tego, że będzie mógł coś zdziałać, że będzie mógł porwać ludzi, to może tak się stanie, że pojadę 

Na nieoficjalnej liście kandydatów do polskich preselekcji możemy zobaczyć m.in. Ramonę Rey, Annę Karwan czy Marię Niklińską.

Margaret w szwedzkich preselekcjach

W kontekście Eurowizji sporo mówi się także o Margaret. Piosenkarka postanowiła spróbować swoich sił w Melodifestivalen, czyli serii koncertów, podczas których wyłoniony zostanie szwedzki reprezentant. Wokalistka o udział w eurowizyjnym konkursie powalczy z piosenką "In My Cabana"

Więcej o:
Zobacz także

POLECANE RADIA