Logan Paul przeprasza za pokazanie ciała samobójcy

Sandra Zakrzewska
05.01.2018 12:13
Logan Paul

Logan Paul (Screen z YouTube/ Logan Paul Vlogs)

Amerykańska gwiazda internetu Logan Paul, opublikował w sieci film, w którym podczas spaceru po japońskim lesie samobójców napotyka ciało denata. Nagranie spotkało się z ogromną falą krytyki ze strony internautów z całego świata. Youtuber postanowił przeprosić.

Logan Paul opublikował pod koniec roku kilkuminutowy film, w którym wraz z grupą przyjaciół odwiedza japoński las Aokigahara, bardziej znany jako las samobójców. Grupa przyjaciół planowała zostać tam na noc, więc zabrali potrzebny ekwipunek i przedzierając się przez zarośla żartowali z mrocznej atmosfery lasu. W pewnym momencie dostrzegli wiszące na drzewie ciało. Vloger mimo, że zorientował się, że na drzewie naprawdę wisi człowiek nie przestał nagrywać. Film ze spaceru został usunięty przez serwis YouTube. Wcześniej zdążył jednak zebrać kilka milionów wyświetleń. Nagranie spotkało się z ogromną krytyką internetowego środowiska, również na polskim YouTubie. Na temat sytuacji w lesie samobójców wypowiedział się m.in. Krzysztof Gonciarz

 

„Nie zrobiłem tego dla wyświetleń” -  tłumaczy Logan Paul

Po ostrej krytyce z jaką spotkał się vloger po umieszczeniu filmu w sieci, zdecydował się przeprosić.

Nigdy nie spotkałem się z taką falą krytyki, bo nigdy nie popełniłem takiego błędu jak teraz. Otaczają mnie dobrzy ludzie i wierzę, że podejmuję właściwe decyzje, ale jestem tylko człowiekiem. Mogę się mylić" - napisał w oświadczeniu vloger. "Nie zrobiłem tego dla odsłon, mam ich wystarczająco dużo. Zrobiłem to, bo myślałem, że to będzie miało pozytywny oddźwięk, nie wywoła fali negatywnych komentarzy. To nigdy nie było moją intencją

Później zdecydował się powiedzieć kilka słów przed kamerą i na jego twitterowym profilu pojawił się przepraszający filmik.

Chcę przeprosić internautów, tych wszystkich którzy widzieli wideo, a także tych, którzy są dotknięci zaburzeniami psychicznymi i depresją. Przede wszystkim chcę przeprosić ofiarę i jego rodzinę.

Kim jest Logan Paul?

Logan Paul to urodzony w 1995 roku amerykański vloger . Pomimo młodego wieku udało mu się osiągnąć spektakularny sukces w internecie. W serwisie YouTube ma 15 milionów subskrybentów. Równie wielką popularnością cieszy się w innych mediach społecznościowych. Ma za sobą kilka epizodów w telewizyjnych produkcjach. Swoją internetową karierę rozpoczął poprzez publikowanie krótkich filmików w serwisie Vine.

Zobacz także

POLECANE RADIA