Niezwykła gitara trafiła na aukcję WOŚP

Mateusz Mochnaczewski
03.01.2018 12:19
Slash i jego Gibson Les Paul

Slash i jego Gibson Les Paul (http://aukcje.wosp.org.pl/en/gitara-slasha-z-guns-n-roses-od-szymona-chwalisza-i5608987)

Jeśli jesteście fanami Guns N' Roses, ta propozycja może Was zainteresować. Już teraz możecie stać się właścicielami unikatowego wiosła, zaprojektowanego przez samego Slasha. To jedyny tego typu instrument na świecie.

Slash i jego niezwykły Gibson Les Paul

Chyba nikt nie wyobraża sobie Saula Hudsona, znanego szerzej pod pseudonimem Slash, bez jego ukochanego wiosła... Gibson Les Paul... To dzięki tej gitarze, oraz oczywiście swojemu wielkiemu talentowi, muzykowi Guns N' Roses udało się stworzyć niezwykłe brzmienie, które rozpozna każdy miłośnik rocka, hard rocka i nie tylko. Kilka miesięcy temu, do kolekcji Slasha dołączył wyjątkowy egzemplarz popularnego „Gibola”... Za jego ostateczny wygląd odpowiedzialny jest polski malarz, Szymon Chwalisz, który przygotował go wedle wskazówek rockmana.

Gitarzysta Guns N' Roses przekazuje swój instrument na aukcję WOŚP

Pomysłodawcą całej akcji był Rafał Lemański, założyciel Slash Army Poland, który podczas specjalnego spotkania z artystą, przekazał mu jego nowe wiosło. Gitara miała być prezentem dla Slasha, który zdecydował się jednak przekazać instrument na cel charytatywny.

Gitara miała być prezentem dla Saula Hudsona, znanego szerzej pod pseudonimem Slash, ale kiedy ten dowiedział się o naszej fundacji, postanowił oddać ją na aukcję! Slash zaprosił nas do swojego hotelu tuż przed koncertem Guns N’ Roses w Gdańsku, aby osobiście wypróbować wykonaną przez nas gitarę i złożyć na niej swój podpis. - czytamy na stronie aukcji.

Gibson Les Paul, zgodnie z obietnicą Slasha, trafił na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Aktualnie jego cena wynosi 8100 zł, ale z pewnością nie jest to ostatnie słowo fanów gitarzysty, którzy mają okazję nabyć jeden z instrumentów swojego idola. Link do aukcji znajduje się tutaj.

Zobacz także

POLECANE RADIA